Проєкт Закону від 20.10.2023 № 10166
Йдеться про:
- спрощені умови для легалізації понад 500 тисяч самозайнятих осіб:
- кур'єрів,
- таксистів,
- майстрів манікюру,
- перукарів та ін. Усього 20 видів діяльності;
- визначення юридичної площини для діяльності онлайн-платформ. А саме гармонізацію законодавства з ЄС — приведення податкового законодавства України у відповідність до вимог Директиви про адміністративне співробітництво (DAC7) щодо автоматичного обміну інформацією операторів цифрових платформ.
Документом пропонують створити прозоре й зрозуміле регулювання діяльності онлайн-платформ. Адже в одних тільки Uber, Bolt, Uklon, Glovo — понад 300 тис. самозайнятих водіїв та кур'єрів. А їх кількість з кожним днем зростає.
Переваг для держави — додаткові надходження в бюджет, створення можливості просто сплачувати податки для понад 500 тисяч самозайнятих і зрозумілі умови діяльності «операторів цифрових платформ».
Переваги для громадян — спрощення та автоматизація обліку, низький податок — 6%. Для цієї категорії самозайнятих осіб не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність.
Саме завдяки платформам, які надаватимуть податковій дані про доходи таких самозайнятих осіб, планують вирішити одну з найболючіших проблем — облік готівкових надходжень.
Законопроєкт є результатом тривалої системної роботи й залучення широкого кола експертів, діалогу між державою та бізнесом, взаємодії з банками, учасниками ЕВА, АСС, експертами Економічної платформи та ін. учасниками процесу.
ФОП планує публікувати на своєму YouTube-каналі власні відео. Чи може ФОП провадити підприємницьку діяльність через сервіс Base та сплачувати із цього доходу єдиний податок за обраною ставкою? Якщо ФОП може використовувати свій рахунок, щоб отримувати донати через цей сервіс, чи потрібен РРО?