Робоча ситуація дня: Мінімальний розмір статутного капіталу ТОВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Чи мають право відмовити у реєстрації товариству з обмеженою відповідальністю, посилаючись на недостатній розмір його статутного капіталу?

Чи мають право відмовити у реєстрації товариству з обмеженою відповідальністю, посилаючись на недостатній розмір його статутного капіталу?

Ні, не мають права.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Статтею 14 Закону України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 № 514-VI визначено, що мінімальний розмір статутного капіталу акціонерного товариства становить 1250 мінімальних заробітних плат виходячи із ставки мінімальної заробітної плати, що діє на момент створення (реєстрації) акціонерного товариства.

Статутний капітал товариства визначає мінімальний розмір майна товариства, який гарантує інтереси його кредиторів. Для товариства з обмеженою відповідальністю чинним законодавством мінімальний розмір статутного капіталу не визначено.

У статті 50 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-XII (далі — Закон про господарські товариства) визначено, що товариством з обмеженою відповідальністю визнається товариство, що має статутний капітал, розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами.

Учасники товариства несуть відповідальність у межах їх вкладів. Якщо ж учасники не повністю внесли вклади, то несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства у межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників.

У статті 52 Закону про господарські товариства визначено, що статутний капітал ТОВ підлягає сплаті учасниками товариства до закінчення першого року з дня державної реєстрації товариства.

Тобто мінімальний розмір статутного капіталу для ТОВ та товариства з додатковою відповідальністю не встановлено. Таку позицію підтримує і Мін’юст у листі від 27.09.2013 № 903-0-3-13/8.1.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
60

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39403

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126519

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
301035

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді