Робоча ситуація дня: Включення до складу витрат нарахованих процентів нерезиденту

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підприємство отримало за 2013 рік прибуток, але має збитки минулих років, відображені у рядку 06.5 Декларації з податку на прибуток . Чи можна включити до рядка 06.3.1 Декларації витрати за відсотками у розмірі, визначеному нормами пункту 141.2 Податкового кодексу України?

Підприємство отримало за 2013 рік прибуток, але має збитки минулих років, відображені у рядку 06.5 Декларації з податку на прибуток . Чи можна включити до рядка 06.3.1 Декларації витрати за відсотками у розмірі, визначеному нормами пункту 141.2 Податкового кодексу України?

Формою Декларації передбачено, що у рядку 06.3.1 відображають тільки нараховані на користь нерезидентів-засновників проценти з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 141.2 Податкового кодексу України (ПК).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Так для платника податку, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності або управлінні нерезидента (нерезидентів), віднесення до складу витрат нарахування процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями на користь таких нерезидентів та пов’язаних з ними осіб дозволяється в сумі, що не перевищує суму доходів такого платника податку, отриману протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшену на суму, що дорівнює 50 відсоткам оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.
Йдеться про сплату процентів резидентом, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності чи управлінні нерезидента (нерезидентів), під час нарахування процентів за кредитами, позиками й іншими борговими зобов’язаннями на користь таких нерезидентів і пов’язаних із ними осіб (п. 141.2 ПК).
Зазначені суми процентів можна включити до складу витрат лише у розмірі, що не перевищує суми доходів резидента, отриманих протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшеної на суму, що дорівнює 50% оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.
При цьому, при визначенні оподатковуваного прибутку звітного періоду збитки минулих років теж потрібно враховувати.
Отже, до рядка 06.3.1 Декларації можна включити витрати за відсотками, але з урахуванням зазначених вище обмежень.
Платники податку з доходом за 2011 рік 1 мільйон гривень та більше враховують щороку (починаючи з I півріччя 2012 року) протягом 2012–2015 рр. лише 25% від’ємного значення об’єкта оподаткування, що склався станом на 01.01.2012. При цьому, якщо 25% суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається протягом року, то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у податкових періодах наступного року.
Указаний порядок діє до 01.01.2016, і якщо 25% суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається за результатами останнього звітного (податкового) періоду 2015 року, тоді непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у звітних (податкових) періодах 2016 року і наступних років до повного погашення від’ємного значення.
Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
56

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39393

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126510

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
301003

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді