Щодо справляння збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Лист Міндоходів «Щодо справляння збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності» від 11.01.2014 № 382/7/99-99-15-03-03-17.

Міністерство доходів і зборів України від 11.01.2014 № 382/7/99-99-15-03-03-17 щодо справляння збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності повідомляє таке.

Підпунктом 267.2 статті 267 Податкового Кодексу України (далі — Кодекс) визначено види діяльності, які провадяться з придбанням пільгового торгового патенту.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до підпункту 267.3.7 пункту 267.3 статті 267 Кодексу ставка збору за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту встановлюється в розмірі 0,05 розміру мінімальної заробітної плати щорічно.

Слід зазначити, що ставка збору за провадження торговельної діяльності встановлюється згідно з підпунктом 267.3.1 пункту 267.3 статті 267 Кодексу у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року.

Строк дії пільгового торгового патенту становить 60 календарних місяців (підпункт 267.7.1 пункту 267.1 статті 267 Кодексу).

Ураховуючи, що Кодексом визначено встановлення ставки збору за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту щорічно, суб’єкт господарювання для придбання такого патенту сплачує річну суму збору за перший рік дії патенту (0,05 × мінімальна заробітна плата, установлена законом на 1 січня календарного року).

Строк сплати збору за провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту за наступні роки — не пізніше 15 числа місяця, який передує наступному звітному року (з урахуванням мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
41

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39377

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126480

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300947

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді