Фахівці ПФУ надали відповіді на 10 актуальних запитань:
1. Які типи податкового розрахунку бувають та коли необхідно їх подавати?
2. Яким є порядок заповнення додатку 1 податкового розрахунку?
3. В яких випадках допускають внесення від’ємних значень сум нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) в додатку 1 податкового розрахунку?
4. Як відобразити у додатку 1 податкового розрахунку нарахування заробітної плати за попередній звітний (податковий) період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок?
5. У яких випадках допускається два і більше записів по одній застрахованій особі в додатку 1 податкового розрахунку?
6. Чи потрібно заповнювати графу 13 «кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» додатку 1 податкового розрахунку і в яких випадках?
7. Як вірно заповнити графу 22 ознака «неповний робочий час» додатку 1 податкового розрахунку?
8. Коли потрібно заповнювати графу 25 «ознака (0, 1)» додатку 1 податкового розрахунку?
9. Чи є обов’язковою для заповнення графа 26 «ознака наявності трудового договору з нефіксованим робочим часом (1 — так, 0 — ні) в додатку 1 податкового розрахунку?
10. У яких випадках необхідно подавати додаток 5 до податкового розрахунку?
Нагадуємо, що Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу від 15.12.2020 №773.
Попри діджиталізацію листків непрацездатності всі етапи, які е-лікарняний проходить на підприємстві, мають бути документально оформлені. Аби не витрачати час на пошуки потрібних зразків – скористайтеся готовими зразками