З 24.01.2014 діє нова форма декларації з податку на прибуток

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Міндоходів затвердив нову форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, у якій враховано зміни та доповнення, що були внесені до Податкового кодексу протягом 2012-2013 років

Міндоходів затвердив нову форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі — Декларація), у якій враховано зміни та доповнення, що були внесені до Податкового кодексу протягом 2012-2013 років.

Зокрема, основну частину нової декларації доповнено переліком доходів від операційної діяльності. А саме, в окремих рядках будуть зазначатись винагорода (премія) за надання послуг з управління активами інститутів спільного інвестування, винагорода (премія) компанії з управління активами за надання послуг з управління активами страхових компаній, винагорода за надання послуг з управління активами недержавних пенсійних фондів, комісійна винагорода за операціями з фінансовими інструментами.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Рядок «Ставка податку на прибуток у відсотках» (код рядка 10) замінив рядок стосовно відображення податку на прибуток за операціями з цінними паперами.

Нова форма Декларації містить чіткий розрахунок авансових внесків з податку на прибуток, як для 2014 року так і майбутніх звітних (податкових) років.

При цьому з’явились окремі рядки для самостійного виправлення помилок по авансових внесках з податку на прибуток.

Крім того, у новій редакції викладено додаток ЦП «Операції з цінними паперами ...», у якому враховуються показники доходів та витрат від операцій:

  • з цінними паперами, що перебувають/не перебувають в обігу на фондовій біржі (табл.1–2) ;
  • з корпоративними правами в іншій, ніж цінні папери, формі та окремими видами цінних паперів (табл. 3);
  • з РЕПО та деривативами (табл. 4).

Водночас Декларацію доповнено ще й новим додатком ТЦ, у якому платником податку відображається «Самостійне, пропорційне та/або зворотне коригування податкових зобов’язань платника податку для цілей трансфертного ціноутворення».

Також деяких видозмін зазнали і окремі додатки, зокрема, додаток СБ «Суми врегулювання сумнівної та безнадійної заборгованості» тощо.

Нагадаємо, що за інформацією з листа МДЗ від 18.01.2013 № 1097/7/99-99-19-03-01-16 Міндоходів переконливо рекомендує платникам податку подавати податкову звітність до своїх територіальних органів за звітний (податковий) 2013 рік за новою формою. Оскільки це, на думку контролерів, дозволить правильно визначити податкові зобов’язання з податку на прибуток та, відповідно, запобігатиме виникненню непорозумінь між контролюючими органами та платниками податків.

Податкові декларації подаються платниками податку на прибуток, базовим звітним (податковим) періодом для яких є:

  • календарний квартал — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто не пізніше 10.02.2014;
  • календарний рік — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше 03.03.2014.

Попередня форма Декларації, затверджена наказом Мінфіну від 28.09.2011 № 1213, втратила чинність відповідно до наказу Мінфіну від 16.01.2014 № 7.

Накази набрали чинності з 24.01.2014 (24.01.2014 опубліковані в Офіційному Віснику України № 6).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
30

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39371

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126473

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді