За порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску посадові особи несуть адміністративну відповідальність

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ДПІ у Шевченківському районі ГУ МДЗ у м. Києві повідомляє про деякі аспекти щодо порушення посадовими особами платників податків законодавства у сфері збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

ДПІ у Шевченківському районі ГУ МДЗ у м. Києві повідомляє про деякі аспекти щодо порушення посадовими особами платників податків законодавства у сфері збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Згідно зі статтею 26 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність за:

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

а) порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску;

б) неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску;

в) подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, інші відомостей, передбачених Законом № 2464.

Слід зазначити, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 № 406 було виключено зі статті 25 пункт 4, який передбачав застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску.

При цьому, будьте уважні! За зазначене правопорушення до посадових осіб-платників єдиного внеску застосовується адміністративна відповідальність.

Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється в порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме статтею1651 «Порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Разом з тим, положеннями пункту 111.1 Податкового кодексу України (ПК) передбачено, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується юридична відповідальність, в тому числі і адміністративна.

При цьому, відповідно до підпункту 14.1.265 ПК штрафна санкція (фінансова санкція) — плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи. У розумінні статті 27 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і у розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Отже, виходячи із наведених положень законодавчих актів, вбачається, що у розумінні Податкового кодексу, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 та Кодексу України про адміністративні правопорушення, штрафні санкції (штрафи), за порушення законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи доходів і зборів, повинні сплачуватись до державного бюджету за кодом бюджетної класифікації 21081100 «адміністративні штрафи та інші санкції» відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39370

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126453

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300921

Розрахунок зарплати у 2025: приклади, формули, податки

У 2025 році роботодавець має враховувати оновлені правила розрахунку зарплати: змінені підходи до середньої, премій, податків і нюансів під час війни. У цій консультації — повний гід для бухгалтера: як правильно нарахувати зарплату, утримати ПДФО та військовий збір, виплатити лікарняні й доплати. Усе пояснюємо з прикладами, таблицями та посиланнями на норми
1706422

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді