За порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску посадові особи несуть адміністративну відповідальність

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ДПІ у Шевченківському районі ГУ МДЗ у м. Києві повідомляє про деякі аспекти щодо порушення посадовими особами платників податків законодавства у сфері збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

ДПІ у Шевченківському районі ГУ МДЗ у м. Києві повідомляє про деякі аспекти щодо порушення посадовими особами платників податків законодавства у сфері збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Згідно зі статтею 26 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність за:

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

а) порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску;

б) неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску;

в) подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, інші відомостей, передбачених Законом № 2464.

Слід зазначити, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 № 406 було виключено зі статті 25 пункт 4, який передбачав застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску.

При цьому, будьте уважні! За зазначене правопорушення до посадових осіб-платників єдиного внеску застосовується адміністративна відповідальність.

Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється в порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме статтею1651 «Порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Разом з тим, положеннями пункту 111.1 Податкового кодексу України (ПК) передбачено, що за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується юридична відповідальність, в тому числі і адміністративна.

При цьому, відповідно до підпункту 14.1.265 ПК штрафна санкція (фінансова санкція) — плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи. У розумінні статті 27 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і у розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Отже, виходячи із наведених положень законодавчих актів, вбачається, що у розумінні Податкового кодексу, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 та Кодексу України про адміністративні правопорушення, штрафні санкції (штрафи), за порушення законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи доходів і зборів, повинні сплачуватись до державного бюджету за кодом бюджетної класифікації 21081100 «адміністративні штрафи та інші санкції» відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акцизний податок в Україні у 2025 році: які товари оподатковують, як розрахувати

Як правильно розрахувати акцизний податок у 2025 році та не допустити помилок у звітності? У цьому матеріалі розбираємо, як нараховувати акциз за основними групами підакцизних товарів — пальним, алкоголем, тютюновими виробами, легковими авто. Розглядаємо зміни для роздрібних продавців, особливості відображення втрат підакцизних товарів у період війни та те, що варто знати бухгалтерам і підприємцям про акцизний податок 2026
111802

Як привести статут у відповідність до Закону про ТОВ

Чи обов’язковим є приведення статуту ТОВ у відповідність з вимогами Закону про ТОВ, які вимоги до статуту ТОВ діють тепер, чи треба вносити до вже існуючого модельного статуту зміни? Ці та пов’язані з ними питання — в огляді
19031

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
47

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді