Робоча ситуація дня: Чи справляється державне мито при продажу нерухомого майна через товарну біржу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підприємство планує продати нерухоме майно, яке перебуває у його власності, через товарну біржу. Чи справляється у такому разі державне мито та в якому розмірі?

Підприємство планує продати нерухоме майно, яке перебуває у його власності, через товарну біржу. Чи справляється у такому разі державне мито та в якому розмірі?

Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 № 7-93 (далі — Декрет).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Статтею 1 Декрету встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу уповноваженими органами документів, що мають юридичне значення.

Перелік дій, за вчинення яких сплачується державне мито, наведений у статті 2 Декрету, а розміри ставок державного мита — у статті 3 Декрету.

Згідно із підпунктом «р» пункту 6 статті 3 Декрету за операції, які здійснюються на товарних біржах з продажу житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у власності громадянина-продавця, крім операцій з примусового відчуження такого майна у випадках, передбачених законами України, державне мито справляється в розмірі 1% фактичної вартості укладеної угоди, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну укладену угоду.

Отже, враховуючи зазначене вище, окремої ставки державного мита при продажу на товарних біржах нерухомого майна, яке належить на правах власності юридичній особі, нормами Декрету не передбачено.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
41

10 ситуацій із ТТН, про які варто знати бухгалтеру

До ТТН прискіпливо ставляться як податківці, так і представники Укртрансбезпеки. Аби убезпечити вас від помилок, тримайте відповіді на запитання, з якими читачі зверталися до редакції
40

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді