Робоча ситуація дня: Чи справляється державне мито при продажу нерухомого майна через товарну біржу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підприємство планує продати нерухоме майно, яке перебуває у його власності, через товарну біржу. Чи справляється у такому разі державне мито та в якому розмірі?

Підприємство планує продати нерухоме майно, яке перебуває у його власності, через товарну біржу. Чи справляється у такому разі державне мито та в якому розмірі?

Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 № 7-93 (далі — Декрет).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Статтею 1 Декрету встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу уповноваженими органами документів, що мають юридичне значення.

Перелік дій, за вчинення яких сплачується державне мито, наведений у статті 2 Декрету, а розміри ставок державного мита — у статті 3 Декрету.

Згідно із підпунктом «р» пункту 6 статті 3 Декрету за операції, які здійснюються на товарних біржах з продажу житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у власності громадянина-продавця, крім операцій з примусового відчуження такого майна у випадках, передбачених законами України, державне мито справляється в розмірі 1% фактичної вартості укладеної угоди, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну укладену угоду.

Отже, враховуючи зазначене вище, окремої ставки державного мита при продажу на товарних біржах нерухомого майна, яке належить на правах власності юридичній особі, нормами Декрету не передбачено.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18622

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189236

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
190218

Місячна зарплатна звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору 2025

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку, який з січня 2025 року став щомісячним
749584

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді