«Старі» критерії відповідності для автоматичного відшкодування ПДВ, але вже від Міндоходів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Міндоходів перезатвердило Порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ

Міндоходів перезатвердило Порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ. Він замінить однойменний порядок, затверджений наказом Мінфіну від 21.09.2011 № 1178. Останній же визнано таким, що втратив чинність, згідно з наказом Мінфіну від 10.12.2013 № 1046.

Узагалі-то новий Порядок якихось новацій, окрім зміни його органу-видавника та уточнення назви контролюючих органів (органи ДПС у тексті замінено на органи доходів і зборів), не містить.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Тож просто нагадаємо, що для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування сум ПДВ платник податку повинен відповідати одночасно тим же критеріям, що і раніше, визначеним пунктом 200.19 Податкового кодексу України.

Критерії оцінки платника, відповідність яким надає такому платнику податку право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

Визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.

Обидва накази наберуть чинності з дня їх офіційного опублікування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597530

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3580

Облік абонементів для працівників

Підприємство придбає для працівників абонементи в спортивний клуб. Розглянемо, як оформити таку операцію? Як оподаткувати і провести в бухгалтерському обліку абонементи для працівників? Як зазначити абонементи в Додатку 4ДФ?
3810

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18665

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189541

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді