Мінфін перезатвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів (далі — Ліцензійні умови) і Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів.
Це пов’язано в першу чергу з тим, що чинні на сьогодні ліцензійні умови, затверджені наказом Мінфіну від 25.08.2010 № 910, стосуються в тому числі ще й госпдіяльності з виготовлення документів суворої звітності. Проте це не узгоджується з вимогами чинного законодавства у сфері ліцензування.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Оскільки виготовлення бланків документів суворої звітності (згідно з переліком, що визначається урядом) було вилучено з переліку видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню, ще в минулому році (Законом України від 02.10.2012 № 5316-VI).
Ці Ліцензійні умови визначають організаційні, кваліфікаційні, технологічні та інші вимоги, які мають обов’язково виконуватись держпідприємствами (їх філіями, іншими відокремленими підрозділами) при провадженні ними госпдіяльності з виготовлення бланків цінних паперів.
Для отримання ліцензії підприємство подає до Мінфіну відповідну заяву разом з низкою документів про наявність необхідного обладнання, технологій та матеріалів, належно кваліфікованого персоналу тощо.
Держнагляд за додержанням ліцензіатами зазначених умов здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок.
Зокрема, планові перевірки проводяться відповідно до річних або квартальних планів перевірок, які затверджуються органом державного контролю до 1 грудня року, що передує плановому, або до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.
Плани проведення перевірок оприлюднюються шляхом розміщення інформації в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Мінфіну.
Строк здійснення планового заходу — не більше 15 робочих днів (р.дн.), а для суб’єктів малого підприємництва — 5 р. дн. Продовження строку здійснення планової перевірки не допускається.
Підставами для здійснення позапланової перевірки є:
- письмова заява до органу держконтролю, поданої ліцензіатом, про здійснення позапланової перевірки за його бажанням;
- виявлення та підтвердження недостовірності відомостей, заявлених у документах обов’язкової звітності, поданих підприємством;
- необхідність перевірки виконання ліцензіатом розпорядження органу державного контролю про усунення порушень Ліцензійних умов, виданого за результатами проведеної планової перевірки;
- звернення фізичних та юридичних осіб про порушення підприємством вимог Ліцензійних умов.
Строк здійснення позапланової перевірки не може перевищувати 10 р. дн., а щодо суб’єктів малого підприємництва — 2 р. дн.
Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.