ФОП-загальник неправильно зазначив податкові зобов'язання: чи потрібно подавати уточнюючу декларацію про доходи

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Так, потрібно подавати

ФОП-загальник неправильно зазначив податкові зобов'язання: чи потрібно подавати уточнюючу декларацію про доходи

Фізичні особи-підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені Податковим кодексом України (ПК) для річного звітного податкового періоду (п. 177.5 ПК).

Форму податкової декларації та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затвердив Мінфін наказом від 02.10.2015 № 859.

Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПК) платник самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім, обмежень визначених статтею 50 ПК), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою, чинною на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ПК).

Уточнення (виправлення) сум податкового зобов'язання фізичної особи- підприємця при самостійному виявленні помилок здійснюйте у розділі VI «Розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах» податкової декларації.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79253

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
708825

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді