Незалежну оцінку вартості частки у статутному капіталі проводити не обов’язково

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Головне управління юстиції у Харківській області надало роз’яснення щодо необхідності проведення оцінки корпоративних прав для нотаріального посвідчення правочинів з ними

Головне управління юстиції у Харківській області надало роз’яснення щодо необхідності проведення оцінки корпоративних прав (часток у статутному капіталі) для нотаріального посвідчення правочинів з ними.

На думку відомства, не можна ототожнювати корпоративні права і з майновими правами на рухому річ, оскільки останніми визнаються суб’єктивні права учасників правовідносин, пов’язані з володінням, користуванням і розпорядженням майном. У свою чергу, корпоративне право є сукупністю майнових та немайнових прав учасника господарського товариства, що по своїй суті не може бути річчю матеріального світу, яку можна переміщувати у просторі.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Не ототожнюються корпоративні права з рухомим майном також при визначенні порядку їх оподаткування (зокрема, в рамках регулювання ст. 173 Податкового кодексу України; ПК).

Нагадаємо, що відповідно до цієї норми дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно із законом. Крім того, пунктом 173.4. ПК передбачено, що під час проведення операцій з відчуження об’єктів рухомого майна нотаріус посвідчує відповідний договір виключно за наявності оціночної вартості такого рухомого майна.

Отже, дохід, отриманий платником податку — фізичною особою від продажу інвестиційного активу (зокрема, корпоративних прав), буде оподатковуватися не у порядку статті 173 ПК, а відповідно до пункту 170.2 ПК, який не вимагає надання незалежної оцінки корпоративних прав для визначення об’єкта оподаткування.

Що ж до справляння та нарахування державного мита з операцій з відчуження інвестиційного активу, то управління нагадало, що держмито за посвідчення інших договорів, які підлягають оцінці, стягується у розмірі 1% суми договору, але не менше 1 нмдг (17 грн.). При цьому, нараховуючи держмито за нотаріальне посвідчення таких правочинів, нотаріус не повинен вимагати оціночну вартість предмету правочину.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12029

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді