Втратили пенсійне посвідчення: алгоритм дій для відновлення

Якщо пенсіонер втратив пенсійне посвідчення, він може отримати новий документ. Як це зробити — розповідаємо далі

Втратили пенсійне посвідчення: алгоритм дій для відновлення

Для цього необхідно звернутись:

  • до обраного сервісного центру територіального органу ПФУ

або

  • онлайн — через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ чи за допомогою мобільного застосунку «Пенсійний фонд».

При зверненні до сервісного центру пенсіонеру потрібно:

  • пред’явити паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • заповнити заяву на виготовлення пенсійного посвідчення, до якої додати кольорове фото розміром 3 × 2,5 см.

Щоб подати заяву на виготовлення пенсійного посвідчення через вебпортал електронних послуг ПФУ, потрібно:

  • зайти в розділ «Щодо пенсійного забезпечення»;
  • обрати опцію «Заява на виготовлення паперового пенсійного посвідчення».

Якщо подавати заяву з мобільного застосунку «Пенсійний фонд», потрібно обрати вкладку «До ПФУ» — розділ «Комунікації до ПФУ» — «Заява на виготовлення пенсійного посвідчення».

Для подання заяви на виготовлення посвідчення через електронні сервіси ПФУ необхідно підготувати скановані копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, власного підпису (має бути виконаний чорнилами чорного кольору) та фотокартку.

Сканкопії повинні бути кольоровими та чіткими; збереженими у форматах JPG або PDF. Розмір кожного файлу не має перевищувати 1 МБ, а назви мають відповідати виду відсканованого документа.

Пенсійне посвідчення (після виготовлення) видадуть у тому сервісному центрі ПФУ, який зазначили в заяві.

Нагадуємо, пенсійне посвідчення — документ, що підтверджує призначення особі пенсії.

Електронне відображення пенсійного посвідчення в мобільному застосунку «Дія», що генерується після виготовлення пенсійного посвідчення, має таку саму юридичну силу, як і традиційне.

За інформацією ПФУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
22

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1200

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
643

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2181

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4911

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді