Сьогодні, 22 липня, Україна оприлюднила заяву на Лондонській фондовій біржі. У заяві повідомили, що в результаті закритих зустрічей з 12 по 19 липня з Комітетом власників єврооблігацій України досягнули принципових домовленостей щодо реструктуризації суверенних боргових цінних паперів, випущених на міжнародних ринках капіталу, на суму 23,4 млрд доларів США.
Досягнення принципових домовленостей — це важливий етап процесу реструктуризації державного зовнішнього комерційного боргу України.
Угода про реструктуризацію передбачатиме, що існуючі єврооблігації в обігу обмінюватимуть на пакет нових єврооблігацій із номінальним зниженням вартості боргу на 37% на початковому етапі та зниженням чистої приведеної вартості боргу на близько 60%.
Шукайте в системі «Експертус Головбух» опис робочої ситуації, яка аналогічна вашій, потрібні форму (зразок), довідник, відео. Якщо не знайдете, то можете надіслати звернення до нашої експертної підтримки через Онлайн-помічник
Після завершення реструктуризації строк погашення єврооблігацій продовжать: перше погашення на суму 1,172 мільярда доларів США відбудеться у 2029 році. Для порівняння, без реструктуризації, основна сума боргу в розмірі 9,381 мільярда доларів США (без урахування капіталізованих відсотків) підлягала б виплаті в період з 2024 по 2029 рік.
Згідно досягнутим домовленостям, випустять нові єврооблігації:
- чотири серії Облігацій A з погашенням у 2029, 2034, 2035 і 2036 роках
- чотири серії Облігацій B з погашенням у 2030, 2034, 2035 і 2036 роках.
Досягнуті домовленості підтримуються Комітетом кредиторів України та відповідають цільовим показникам програми Механізму розширеного фінансування МВФ.
Наразі Україна має намір здійснити угоду з реструктуризації якнайшвидше, за умови готовності документації.
Досягнуті домовленості передбачають зменшення боргу України через номінальне зниження вартості єврооблігацій на 37% на початковому етапі, що зменшить обсяг боргу на 8,67 мільярда доларів США, та зниженням чистої приведеної вартості боргу на близько 60%. Цей той рівень, який дозволить:
- відновити боргову стійкість;
- виконати цілі програми МВФ;
- дотриматись домовленостей з міжнародними партнерами. Зокрема, з Групою кредиторів України.
Угода забезпечить економію 11,4 мільярда доларів США на обслуговуванні боргу протягом наступних 3 років.
До 2033 року економія складе 22,75 мільярда доларів США.
Це дозволить звільнити життєво необхідні фінансові ресурси, які можуть бути спрямовані на оборону та соціальні видатки.