Хто з ФОПів може не платити ЄСВ за себе у 2025 році та за яких умов
ФОПи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку, звільняються від сплати ЄСВ за себе.
Для цього необхідно дотриматись двох умов:
- Мати основне місце роботи (укладений трудовий договір).
- Роботодавець повинен сплатити за таку особу мінімальний страховий внесок.
При цьому, роботодавець, який сплачує мінімальний страховий внесок за таких ФОП, буде територіальний Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, які виплачують такій особі допомогу при народженні дитини.
Це підтвердили Мінфін та ДПС на моє депутатське звернення.
На жаль, Законом про ЄСВ таке звільнення не надається, якщо ФОП не має основного місця роботи (тобто не працює десь за трудовим договором), хоча отримує державну соціальну допомогу при народженні дитини і за таку особу ЄСВ сплачують територіальні Центри.
Нардеп вважає, що цю дискримінацію необхідно терміново виправляти.
Не всі військовослужбовці, які зареєстровані ФОП, звільнені від сплати ЄСВ за себе.
⚡ ЄСВ для ФОП знов обов’язковий — 2025 ⚡
Звільнення застосовується для ФОП, якщо вони призвані на військову службу під час мобілізації (після демобілізації має бути подана заява із документами про призов такої особи), або якщо ФОП уклав КОНТРАКТ про проходження військової служби та працює ще десь за трудовим договором.
Звільнення від сплати ЄСВ за себе немає, якщо ФОП уклав контракт про проходження військової служби та не має основного місця роботи (тобто не працює ще десь за трудовим договором).
І це при тому, що у період військової служби за контрактом військовослужбовець отримуватиме грошове забезпечення і військова частина сплачуватиме ЄСВ з таких сум.
Ніна Южаніна зауважує, що ФОП-військовослужбовець повинен бути звільнений від сплати ЄСВ за себе, якщо будь-який роботодавець (а на період його служби — це військова частина) сплатив за нього ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску.