Як подати клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги щодо рішення про відмову в реєстрації ПН/РК

Нормами Порядку розгляду скарги не передбачили подання клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку

Як подати клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги щодо рішення про відмову в реєстрації ПН/РК

Загальні положення про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку регулюються статтею 56 Податкового кодексу України; далі — ПК. Зокрема передбачили, що протягом шести місяців з дати закінчення строку, платник має право подати скаргу разом з клопотанням про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку та копіями підтверджуючих документів поважності причин його пропуску (за наявності); п. 56.3 ПК.

Проте дані норми не поширюються на порядок оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ПН/РК в ЄРПН).

Оскарження рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН здійснюють у порядку, що визначив Кабмін з урахуванням особливостей. Зокрема скарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН комісією центрального органу ДПС, протягом:

  • 10 календарних днів (к. дн.), наступних за днем отримання такої скарги, якщо платник, який подав скаргу, не виявив бажання взяти участь у розгляді скарги;
  • 30 к. дн., наступних за днем отримання такої скарги, якщо платник, який подав скаргу, виявив бажання взяти участь у розгляді скарги (п. 56.23 ПК).

Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, про неврахування таблиці даних платника ПДВ, про відповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника (далі — Порядок розгляду скарги), затвердив Кабмін постановою від 11.12.2019 № 1165. Порядку розгляду скарги механізм подання та розгляду скарг, зокрема щодо рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Скарга подається платником ПДВ протягом 10 робочих днів, що настають за днем прийняття рішення комісією регіонального рівня (п. 3 Порядку розгляду скарги).

Якщо платник подав скаргу з порушенням строків її подання таку скаргу не приймають, а платнику в автоматичному режимі надсилають відповідну квитанцію. Така квитанція є підтвердженням неприйняття скарги для розгляду.

Із 03 січня 2023 року відновили перебіг строків подання та розгляду скарги на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН, передбачених підпунктом 56.23.3 ПК (Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» від 13.12.2022 № 2836-IX).

Нормами Порядку розгляду скарги не передбачили подання клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку, в тому числі з копіями підтверджуючих документів поважності причин його пропуску (за наявності).

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21593

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді