Порядок погодження довідки-розрахунку на виплату заробітної плати

Контролюючі органи невідкладно погоджують довідку-розрахунок в електронній або паперовій формі, надану платником ЄСВ

Порядок погодження довідки-розрахунку на виплату заробітної плати

Довідку-розрахунок на виплату заробітної плати складає платник ЄСВ за формою згідно з додатком 1 до Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Мінфіну від 16.09.2022 № 291; далі — Порядок.

Контролюючі органи відмовляють у погодженні за умови:

  • невідповідності довідки-розрахунку визначеній формі;
  • недостовірності викладеної у довідці-розрахунку інформації;
  • подання довідки-розрахунку до контролюючого органу не за місцем взяття на облік платника ЄСВ.

Один примірник погодженої довідки-розрахунку в паперовій формі надається обслуговуючому надавачу платіжних послуг, другий — контролюючому органу, третій — залишається у платника ЄСВ.

Довідку-розрахунок в електронній формі надає платник ЄСВ до обслуговуючого надавача платіжних послуг з дотриманням законів України:

  • «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV;
  • «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII.

Довідка-розрахунок в електронній формі — документ, отриманий платником ЄСВ в електронній формі через Електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 42-1 Податкового кодексу України (п. 1 Порядку).

У розділі «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету платник ЄСВ може надіслати до відповідного контролюючого органу належним чином оформлену довідку-розрахунок в е-формі за ідентифікатором форми:

  • J1330001 — для юридичних осіб;
  • F1330001 — для фізичних осіб.

Після надходження електронного документа здійснюють його автоматизовану перевірку.

У першій квитанції електронного документа повідомляють про результати такої перевірки. У разі негативних результатів автоматизованої перевірки у першій квитанції повідомляють про неприймання електронного документа із зазначенням причин. У такому випадку другу квитанцію не формують.

Друга квитанція є підтвердженням про приймання (реєстрацію) або повідомленням про неприймання в контролюючому органі електронного документа. У другій квитанції зазначають реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата та час приймання (реєстрації) або неприймання, реєстраційний номер, дані про платника та підписувача (підписувачів) електронного документа та квитанції).

За наявності другої квитанції про приймання е-документа датою та часом його приймання (реєстрації) контролюючим органом вважають дату та час, зафіксовані у першій квитанції.

Інформацію щодо отримання та дати реєстрації довідки-розрахунку в контролюючому органі можете переглянути у вкладці «Вхідні» розділу «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету. Також квитанції щодо приймання та обробки можете переглянути в розділі «Перегляд звітності» та розділі «Введення звітності». Дата реєстрації довідки-розрахунку вважається днем її отримання контролюючим органом.

Погоджену довідку-розрахунок в е-формі (або відмову у погодженні) невідкладно направляє контролюючий орган платнику ЄСВ в Електронний кабінет.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
24

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1203

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
643

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2183

Премія за підсумками року: нарахування та оподаткування

Річна премія — це винагорода за результатами роботи за рік. Інколи її називають тринадцятою зарплатою. Законодавство детально питання нарахування премій не врегульовує і роботодавець має певну свободу. У консультації — як нараховується річна премія, які є види, їхнє оподаткування, вплив розрахунку середньої зарплати для відпускних, лікарняних та інших виплат
50618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді