Звіт про 5 років роботи Комітета Гетманцева

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики із запізненням прозвітував про 5 років роботи. Звіт присвячений основним реформам

Звіт про 5 років роботи Комітета Гетманцева

ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА скачати інфографіку

Підбиваючи проміжні підсумки п’ятирічної роботи Комітету, Гетманцев зауважив, що основні зусилля, очікувано, зосередили на податковій політиці. На жаль, довелося не лише реалізовувати планову роботу, а й оперативно реагувати на виклики пандемії та повномасштабної війни.

За цей період запровадили низку важливих податкових змін.

Серед ключових ініціатив — звільнення від сплати ЄСВ для підприємців та фермерів на час воєнного стану, пільги на податок на нерухомість та землю для постраждалих регіонів, а також зниження податкового навантаження для бізнесу через впровадження спрощеної системи оподаткування.

Крім того, внесли зміни до законодавства для стимулювання інвестицій в індустріальні парки та підтримку малого та середнього бізнесу під час кризи.

Протягом останніх років впровадили нові стандарти для спрощення митних процедур і механізми боротьби з контрабандою, що включають вдосконалення митної інфраструктури та підвищення її ефективності. Серед ключових результатів — підвищення прозорості митного контролю.

Комітет також приділив увагу реформам у сфері бухгалтерського обліку, регулюванню грального бізнесу, який тривалий час залишався в тіні, а також створенню Бюро економічної безпеки для посилення боротьби з економічними злочинами.

ФІНАНСОВИЙ СЕКТОР скачати інфографіку

Зусилля Комітету зосередили на зміцненні фінансового сектора України. Одним із ключових напрямів стало вдосконалення регулювання банківської діяльності та створення прозорих умов для фінансових установ.

В області банківського регулювання впровадили нові стандарти, які забезпечують більш ефективний контроль та підвищують прозорість фінансових операцій. Це дозволило зменшити ризики та підвищити стабільність банківської системи.

У сфері споживчого кредитування запровадили заходи для захисту прав позичальників. Вони включають чітке регулювання колекторських компаній та спрощення процесів реструктуризації боргів.

Окрім того, створення механізмів для розвитку мікрокредитування вважають важливим досягненням. Це дозволило забезпечити доступ до фінансування для малих підприємств і окремих громадян.

За інформацією Данила Гетманцева


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274902

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310755

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138184

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80413

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді