Звіт про 5 років роботи Комітета Гетманцева

Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики із запізненням прозвітував про 5 років роботи. Звіт присвячений основним реформам

Звіт про 5 років роботи Комітета Гетманцева

ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА скачати інфографіку

Підбиваючи проміжні підсумки п’ятирічної роботи Комітету, Гетманцев зауважив, що основні зусилля, очікувано, зосередили на податковій політиці. На жаль, довелося не лише реалізовувати планову роботу, а й оперативно реагувати на виклики пандемії та повномасштабної війни.

За цей період запровадили низку важливих податкових змін.

Серед ключових ініціатив — звільнення від сплати ЄСВ для підприємців та фермерів на час воєнного стану, пільги на податок на нерухомість та землю для постраждалих регіонів, а також зниження податкового навантаження для бізнесу через впровадження спрощеної системи оподаткування.

Крім того, внесли зміни до законодавства для стимулювання інвестицій в індустріальні парки та підтримку малого та середнього бізнесу під час кризи.

Протягом останніх років впровадили нові стандарти для спрощення митних процедур і механізми боротьби з контрабандою, що включають вдосконалення митної інфраструктури та підвищення її ефективності. Серед ключових результатів — підвищення прозорості митного контролю.

Комітет також приділив увагу реформам у сфері бухгалтерського обліку, регулюванню грального бізнесу, який тривалий час залишався в тіні, а також створенню Бюро економічної безпеки для посилення боротьби з економічними злочинами.

ФІНАНСОВИЙ СЕКТОР скачати інфографіку

Зусилля Комітету зосередили на зміцненні фінансового сектора України. Одним із ключових напрямів стало вдосконалення регулювання банківської діяльності та створення прозорих умов для фінансових установ.

В області банківського регулювання впровадили нові стандарти, які забезпечують більш ефективний контроль та підвищують прозорість фінансових операцій. Це дозволило зменшити ризики та підвищити стабільність банківської системи.

У сфері споживчого кредитування запровадили заходи для захисту прав позичальників. Вони включають чітке регулювання колекторських компаній та спрощення процесів реструктуризації боргів.

Окрім того, створення механізмів для розвитку мікрокредитування вважають важливим досягненням. Це дозволило забезпечити доступ до фінансування для малих підприємств і окремих громадян.

За інформацією Данила Гетманцева


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240929

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді