Постанову про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено до вищестоящого податкового органу (уповноваженої посадової особи) в порядку та строки, встановлені Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП), або до суду в порядку та строки, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України (п. 1 розд. IV Інструкції з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Мінфіну від 02.07.2016 № 566).
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою ст. 7 КпАП, особою, щодо якої її винесли, а також потерпілим.
Скаргу подають в орган (посадовій особі), який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення, якщо інше не встановили законодавством України. Скаргу, що надійшла, протягом трьох діб надсилають разом із справою органу (посадовій особі), правомочному відповідно до статті 288 КпАП на розгляд.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесли постанову, може поновити орган (посадова особа), правомочні розглядати скаргу.
Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення розглядають правомочні органи (посадові особи) в десятиденний строк з дня її надходження, якщо інше не встановили законами України.
Копію рішення по скарзі на постанову по справі про адміністративне правопорушення протягом трьох днів надсилають особі, щодо якої її винесли. У той же строк копію постанови надсилають потерпілому на його прохання.
Як діяти, коли керівник не має змоги підписати документи, наприклад, перебуває у відпустці, відрядженні, на лікарняному тощо? Із паперовими документами можна знайти рішення. З електронним документообігом та різними КЕП посадових осіб розібратися складніше — виникає багато запитань щодо правомірності поставлених підписів. У статті підкажемо, як передати повноваження підписувати документи на час відсутності керівника та уникнути ризиків
Отже, скарга на постанову про накладення адміністративного стягнення може бути подана протягом десяти днів з дня винесення постанови до ДПС або податкового органу, посадова особа якого винесла постанову.
Скарга, що надійшла до податкового органу, який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення, реєструють і протягом трьох діб надсилають разом із справою до ДПС.
Скаргу на постанову по справі про накладення адміністративного стягнення розглядає ДПС в десятиденний строк з дня її надходження.