Як оскаржити постанову ДПС про накладення адмінстягнення

Податківці інформують, як здійснюється оскарження в адміністративному порядку постанови про накладення адміністративного стягнення, яку виніс податковий орган, та в які терміни

Як оскаржити постанову ДПС про накладення адмінстягнення

Постанову про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено до вищестоящого податкового органу (уповноваженої посадової особи) в порядку та строки, встановлені Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП), або до суду в порядку та строки, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України (п. 1 розд. IV Інструкції з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Мінфіну від 02.07.2016 № 566).

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою ст. 7 КпАП, особою, щодо якої її винесли, а також потерпілим.

Скаргу подають в орган (посадовій особі), який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення, якщо інше не встановили законодавством України. Скаргу, що надійшла, протягом трьох діб надсилають разом із справою органу (посадовій особі), правомочному відповідно до статті 288 КпАП на розгляд.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесли постанову, може поновити орган (посадова особа), правомочні розглядати скаргу.

Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення розглядають правомочні органи (посадові особи) в десятиденний строк з дня її надходження, якщо інше не встановили законами України.

Копію рішення по скарзі на постанову по справі про адміністративне правопорушення протягом трьох днів надсилають особі, щодо якої її винесли. У той же строк копію постанови надсилають потерпілому на його прохання.

Отже, скарга на постанову про накладення адміністративного стягнення може бути подана протягом десяти днів з дня винесення постанови до ДПС або податкового органу, посадова особа якого винесла постанову.

Скарга, що надійшла до податкового органу, який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення, реєструють і протягом трьох діб надсилають разом із справою до ДПС.

Скаргу на постанову по справі про накладення адміністративного стягнення розглядає ДПС в десятиденний строк з дня її надходження.

За інформацією ДПС у Закарпатській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи платити штраф за непрацевлаштування осіб з інвалідністю

Допоможемо з’ясувати, коли роботодавцеві доведеться сплатити штраф за порушення нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у 2025 році, а коли його можна оскаржити в суді. Тим, хто вирішить оскаржувати, стане в пригоді зразок позовної заяви від юриста
36221

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
42457

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
67804

Штраф за несвоєчасну виплату заробітної плати 2024

Затримка заробітної плати — це порушення трудового законодавства, за яке передбачено штраф. Поговоримо про розмір штрафу за несвоєчасну виплату зарплати у 2024році, та коли вдасться уникнути покарання
87820

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді