Як розраховують середню зарплату для набуття статусу «білого» платника

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Одним з критеріїв визначення відповідності платника податків високому рівню добровільного дотримання податкового законодавства є показник середньої заробітної плати. Податківці розповіли, як розраховують цей показник

Як розраховують середню зарплату для набуття статусу «білого» платника

Порядок формування та оприлюднення переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства затвердив Мінфін наказом від 07.10.2024 № 495.

Показник розраховують на підставі поданих за кожний з 4 послідовних звітних (податкових) періодів, які відповідають періоду формування критеріїв, додатків 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, поданих відповідно до наказу Мінфіну від 13.01.2015 № 4.

Показник «Кількість найманих працівників» для розрахунку середньомісячної заробітної плати розраховують з урахуванням переліку унікальних реєстраційних номерів облікової картки платника податків (РНОКПП) (графа 2 розділу І Додатка 4ДФ), яким протягом місяця звітного кварталу нарахували доходи за ознакою 101 (графа 6 розділу І Додатка 4 ДФ).

Для кожного місяця звітного кварталу перелік унікальних РНОКПП визначають за умови, що значення графи 7 Додатка 4ДФ (дата прийняття на роботу) відсутнє або відповідає першому календарному дню звітного місяця та значення графи 8 Додатка 4ДФ (дата звільнення з роботи) відсутнє або відповідає останньому календарному дню звітного місяця.

Показник «Зарплата» визначають як суму рядків графи 3а додатка 4ДФ, що відповідає переліку унікальних РНОКПП, з яких сформували показник 7 «Кількість найманих працівників», по яких нарахували доходи за ознакою 101 (графа 6 розділу І Додатка 4 ДФ).

Розрахунок значень показників «Кількість найманих працівників» та «Зарплата» повинен здійснюватися за квартальний податковий період з урахуванням кількості повних відпрацьованих найманими працівниками місяців у звітному кварталі.

Середньомісячну нараховану заробітну плату по платнику розраховують за формулою: Зарплата (платник) = Зарплата (платник квартал) / Кількість (місяців), де:

Зарплата (платник квартал) — сума середньомісячних нарахованих заробітних плат на одного працівника за звітний квартал з урахуванням кількості повних відпрацьованих місяців по платнику податків — юридичній особі або ФОП;

Кількість (місяців) — кількість повних відпрацьованих місяців в кварталі, в яких найманим працівникам нараховувався дохід у вигляді заробітної плати.

Показник Зарплата (платник) формується за кожен з останніх чотирьох звітних (податкових) періодів (кварталів) окремо.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
16

10 ситуацій із ТТН, про які варто знати бухгалтеру

До ТТН прискіпливо ставляться як податківці, так і представники Укртрансбезпеки. Аби убезпечити вас від помилок, тримайте відповіді на запитання, з якими читачі зверталися до редакції
19

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
44

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді