МОЗ разом із правоохоронцями перевірять рішення МСЕК щодо інвалідності у майже 1700 посадовців

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Кількість осіб, справи яких підлягають перегляду, постійно збільшується в міру надходження додаткових даних від представників правоохоронних органів

МОЗ разом із правоохоронцями перевірять рішення МСЕК щодо інвалідності у майже 1700 посадовців

Наприкінці жовтня РНБО під головуванням Президента Володимира Зеленського провела засідання, на якому розглянула ситуацію щодо корупційних та інших правопорушень під час встановлення інвалідності посадовим особам держорганів. Так, на виконання рішень РНБО уряд схвалив план заходів щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам.

У рамках виконання заходів цього плану МОЗ створив міжвідомчу робочу групу з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів.

До складу міжвідомчої робочої групи увійшли представники МОЗ, Мінсоцполітики, МВС, Нацагентства з питань держслужби, СБУ, ДБР, Нацполіції, обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Станом на кінець листопада 2024 року групою, відповідно до інформації СБУ, ДБР та Офісу Генпрокурора, сформували перелік з 1695 посадових осіб з понад 30 держорганів. Вони направлені для здійснення експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень медико-соціальними експертними комісіями.

Зокрема, серед відібраних справ, які підлягають перегляду:

  • 32 % — працівники органів податкової служби України;
  • 26 % — працівники органів прокуратури;
  • 17 % — працівники органів митної служби;
  • 25 % — працівники інших державних органів.

Найближчі два місяці триватимуть перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям. У разі необґрунтованого ухвалення таких рішень здійснюватимуть їх перегляд відповідно до постанови КМУ від 03.12.2009 № 1317.

Зазначимо, що для оптимізації процесу запроваджено зміни на центральному рівні. Відповідно функції Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ України у частині проведення медико-соціальної експертизи, зокрема щодо оскарження рішень та проведення перевірок, передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у м. Дніпро, на базі якого створили оновлену Центральну медико-соціальну експертну комісію МОЗ України.

Нагадаємо, уряд схвалив законопроєкт від 04.11.2024 № 12178, розроблений МОЗ, щодо ліквідації МСЕК у чинному вигляді до 1 січня 2025 року. З наступного року запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з лікарів-практиків.

За інформацією МОЗ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4533

Медпрацівника направили до дитячого табору: що з оплатою праці

На відпочинку у таборі діти залишаються без нагляду батьків. Але не без нагляду дорослих. Має бути супроводжуюча особа, а також обов’язково медпрацівник заради безпеки такого відпочинку. Як оплатити дні перебування медпрацівника у дитячому таборі? Консультація дає відповідь на це питання бухгалтеру
1129

Фінансовий план підприємства (КНП) 2025

Підкажемо, як скласти фінансовий план КНП без помилок, адже їхні наслідки серйозні. Зразок заповнення та алгоритм від експертів допоможуть вам опанувати документ
46516

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді