НБУ запроваджує електронні підписи в автоцивілці

Нацбанк встановив порядок підписання договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, укладеного у формі електронного документа

НБУ запроваджує електронні підписи в автоцивілці

Договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, укладений у формі електронного документа, або його індивідуальна частина повинен (повинна) містити:

  • електронний підпис споживача з урахуванням вимог законодавства України;
  • кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи страховика або страхового посередника із кваліфікованою електронною позначкою часу. За умови, що використання іншого виду підпису не передбачили договором страхування, що є першим, основним або яким встановлюють ділові відносини).

Крім того, встановили вимоги щодо заборони надання споживачу паперової або електронної копії договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та додатків до нього замість оригінального примірника такого договору та додатків до нього.

Зазначені вимоги спрямовані на підвищення безпеки, прозорості та  дотримання вимог Цивільного кодексу України щодо письмової форми правочину під час укладення договору обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів у формі електронного документа.

Ці зміни затвердив Нацбанк постановою «Про внесення змін до Положення про особливості укладення договорів страхування зі споживачами» від 04.12.2024 № 144 та почнуть діяти з 01.07.2025.

За інформацією НБУ


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
39438

Посадова інструкція бухгалтера 2025

Організація бухгалтерського обліку на підприємстві передбачає не тільки вирішення питань облікової політики, але, насамперед, кадрової політики. Хто буде вести облік? Однак відібрати найманих працівників замало – необхідно ще й правильно їх документально оформити. Одним із обов’язкових документів є посадова інструкція бухгалтера, посадова інструкція головного бухгалтера. Яким має бути їхній зміст, їхня обов’язковість та відповідальність – про це в консультації
62222

Перевірки Держпраці 2025

Як проводяться перевірки Держпраці у воєнний час, чи є штрафи та за якими правилами діють перевіряльники? Із порадами експерта знатимете, як поводитися під час несподіваного інспекційного відвідування. Також розглянемо зміни у порядку проведення трудових перевірок у цьому році та повноваження інспектора під час перевірки
48797

Як змінюється порядок бронювання військовозобов’язаних із 1 грудня

Експерт пояснив, як працюватимуть нові правила бронювання з 01.12.2024. Критичним підприємствам доведеться підтвердити свій статус і заново забронювати працівників. Дедлайн для чинних бронювань — 28.02.2025. Додалася обов’язкова вимога до розміру зарплати заброньованого працівника
12385

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді