Якби ринок крипти був легалізований, держава могла б отримати:
- близько 8,34 млрд грн податків від зареєстрованих в Україні криптобірж;
- до 6,53 млрд грн від оподаткування доходів громадян за 2021—2024 роки.
Команда Мінцифри активно працює над законопроєктом з легалізації ринку криптоактивів у межах робочої групи, створеної при профільному комітеті. Обсяг надходжень прямо залежатиме від концептів регулювання й оподаткування, які будуть закладені в цей закон.
Легалізація криптовалют потрібна не лише державі, а й бізнесу. Для підприємців це конкурентні переваги на глобальному ринку, юридичний захист і можливість залучати інвестиції. Завдяки легалізації ринку українські спеціалісти зможуть працювати вдома, а бюджет щорічно поповнюватиметься додатковими податковими надходженнями.
Нагадуємо, що ще у 2023 році у Верховній Раді зареєстрували два проєкти Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні» від 07.11.2023 № 10225 (від Податкового комітету ВРУ) та від 17.11.2023 № 10225-1 (від Мінцифри).
Законопроєкти в суті своїй схожі, але мають і суттєві відмінності. Данило Гетманцев у своєму Телеграм-каналі раніше висловлював власну позицію щодо цих проєктів. Так, він не погоджувався з пропозицією альтернативного законопроєкту щодо введення перехідного періоду оподаткування криптоактивів. Він вважає, що 8 років пільгового періоду для ринку, який не створює робочі місця та додану вартість і, до певної міри, є спекулятивним – це занадто. За його словами, криптоактиви мають оподатковуватися так, як і інші інвестиційні активи. І тому він не бачить підстав для введення двох різних режимів оподаткування.
В Україні з високою ймовірністю легалізують криптовалюту вже у першому кварталі 2025 року. Проте на пільгові умови оподаткування розраховувати не варто.
Про це заявив голова податкового комітету ВРУ Данило Гетманцев на форумі Економічної правди «Перспективи для інвестицій всередині країни».