Експортне забезпечення сільгосппродукції: ДПС відстежує недоброчесних суб’єктів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ДПС навела приклади невдалого тестування системи РЕЗ недоброчесними платниками. А от Голова Податкового комітету ВРУ поділився цікавою статистикою щодо дії режиму експортного забезпечення в розрізі окремих груп товарів

Експортне забезпечення сільгосппродукції: ДПС відстежує недоброчесних суб’єктів

В. о. заступника Голови ДПС Євгеній Сокур взяв участь у зустрічі щодо нових правил експорту аграрної продукції, яка відбулась в Мінагрополітики.

Під час заходу Євгеній Сокур відповів на численні запитання уповноважених представників аграрних підприємств та організацій, зокрема, щодо новацій, режиму експортного забезпечення при здійсненні операцій з експорту сільськогосподарської продукції.

За його словами, за новим механізмом на сьогодні вже зареєстрували 5 038 податкових накладних/розрахунків коригування (далі — ПН/РК) щодо операцій з експорту сільськогосподарської продукції у кількості 5 100,6 тис. тонн на загальний обсяг 158,5 млрд грн.

З них зареєстрували 594 ПН/РК з експорту сільськогосподарської продукції у кількості 379 тис. тонн на загальний обсяг 3,8 млрд грн за ставкою ПДВ, відмінною від нуля. При цьому загальна сума ПДВ по таким ПН/РК складає 529,2 млн грн.

Є окремі кейси, які вже зупинила діюча система. Наприклад ТОВ «А» протягом 2024 року вивезло 10,8 тис. тонн на загальну фактурну вартість понад 169,4 млн грн, проте спробувавши зареєструвати ПН для чергової партії експорту на суму 143 млн грн (ПДВ 20 млн грн, який сформований за рахунок імпорту овочів, фруктів та придбання риби і м’яса) отримав від системи автоматичну зупинку в реєстрації, а отже і відсутність можливості оформлення митної декларації.

Наступний цікавий кейс роботи нового механізму експорту агропродукції: ТОВ «З» та ТОВ «Е», в яких відсутні відомості щодо походження товарів, відсутня сплата податків, відсутні основні засоби, земля та навіть не відкриті рахунки в банках, намагалися зареєструвати експортні ПН на 5,7 млн грн олії соняшникової та шроту. При цьому ТОВ «Е» реєструвало ПН_РЕЗ на 1 тонну шроту.

Як скласти ПН на експорт товарів, щодо яких діє РЕЗ

Недоброчесні суб’єкти тестують цю систему і намагаються знайти в ній прогалини. Але ДПС відстежує такі факти та відповідно реагує.

Зауважимо, що тимчасово, до 01.01.2025, для сприяння адаптації платників до роботи нової системи зменшили час, необхідний для реєстрації ПН/РК.

Данило Гетманцев у своєму Телеграм-каналі навів цікаву статистику щодо дії режиму експортного забезпечення в розрізі окремих груп товарів. Це підтверджує, що система працює без збоїв, товар без походження блокується.

Експортне забезпечення сільгосппродукції: ДПС відстежує недоброчесних суб’єктів

За інформацією ДПС у Полтавській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дивіденди членам фермерського господарства: як оформити та які податки утримати

У статті — поради, як оформити та оподаткувати виплату дивідендів членам фермерського господарства, хто має нарахувати та сплатити ЄСВ, а також чи діє ЄСВ-пільга в 2025 році. Приклад бухгалтерських проведень і зразок протоколу на виплату дивідендів стануть у пригоді
8720

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1278

Обліковий лист тракториста машиніста: для чого застосовувати та як складати

Обліковий лист тракториста-машиніста — підстава, щоб показати в бухобліку обсяг виконаних робіт, списання пального на виробничі витрати, а також нарахування оплати праці. Підкажемо, як його складати, й наведемо зразок
11290

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3688

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді