Ще 2 мільйони українців отримали кошти за програмою «Зимова єПідтримка»

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Станом на 16 грудня загальна кількість заявок у Дії досягла 7,5 млн, із них 2 млн — на виплати для дітей

Ще 2 мільйони українців отримали кошти за програмою «Зимова єПідтримка»

Ще 2 мільйони українців, які подали заявки через застосунок Дія 2 та 3 грудня, отримали кошти на свої рахунки. Серед них — 444 тис. виплат на дітей. Таким чином за заявками в Дії вже 4,4 млн громадян отримали фінансову допомогу від держави, зокрема 964 тис. виплат на дітей.

Уряд розпочав виплачувати кошти за програмою «Зимова єПідтримка» 10 грудня. Першими допомогу отримали близько 2,4 мільйона громадян, які подали заявки 1 грудня.

Виплати за програмою здійснюються приблизно протягом 10 робочих днів від дати подання заявки.

У процесі перевірки близько 130 тис. заявок відхилили через невідповідність умовам програми, зокрема від громадян, які перебувають за кордоном.

Подати заявку на «Зимову єПідтримку» можна до кінця лютого, а витратити кошти — до завершення 2025 року. Програма доступна для всіх громадян на підконтрольній Україні території.

Здійснювати виплати «Зимової єПідтримки» почала також і Укрпошта. Через неї допомога надходить громадянам, які отримують через Укрпошту пенсії та інші соціальні виплати.

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025

На що можна витратити кошти?

На оплату послуг — комунальних, медичних, освіту, транспорт, мобільний зв'язок, страхування та інші послуги. Купити книги та іншу друковану продукцію, ліки та лікарські засоби та медичні вироби українського виробництва, що зареєстровані в програмі «Національний кешбек» і продаються в торгових точках програми — перелік на сайті. Також 1 000 грн можна витратити на благодійність або задонатити на ЗСУ.

Як подати заявку через Дію?

  • авторизуйтеся в Дії;
  • у сервісах виберіть Зимову єПідтримку;
  • ознайомтеся з умовами програми та натисніть кнопку «Розпочати»;
  • оберіть, для кого призначена виплата, — для себе чи для дитини. Якщо для дитини — має підвантажитися свідоцтво про народження в Дії. Якщо не підвантажилось — натисніть «Додати свідоцтво»;
  • виберіть рахунок для виплати. Якщо у вас уже є картка Національний кешбек, виберіть її, якщо немає, Дія запропонує відкрити картку в застосунку одного з банків-партнерів;
  • перевірте дані, підтвердіть, що перебуваєте в Україні та натисніть «Надіслати».

Хто може подати заявку через банк?

Люди віком 65+, які не мають застосунку Дія (потрібно надати паспорт та РНОКПП).

Люди, які відмовилися від РНОКПП через релігійні переконання (потрібно надати паспорт із відповідною відміткою).

Опікуни, піклувальники або законні представники малолітніх чи неповнолітніх осіб (потрібно надати паспорт опікуна чи законного представника, документ про встановлення опіки чи піклування та свідоцтво про народження дитини).

Як отримати виплату через Укрпошту?

Цей спосіб підійде тим, хто вже отримує пенсію та інші соціальні виплати через Укрпошту. Жодних заяв подавати не потрібно — список формує Мінсоцполітики України. Про нарахування 1 000 грн вас повідомлять під час планової виплати пенсії або соцдопомоги.

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12031

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52413

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді