Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу України; ПК) платник самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок) та Порядок його заповнення та подання податковими агентами (далі — Порядок) затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4.
Порядок проведення коригувань Розрахунку визначили розділом V Порядку.
Коригування поданого і прийнятого Розрахунків проводьте на підставі самостійно виявлених помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, які виявив контролюючий орган (п. 1 розд. V Порядку).
Поданим і прийнятим до граничного строку подання вважають Розрахунок, який прийнятий контролюючим органом та пройшов всі контролі, у тому числі під час завантаження до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб, залишається чинним під час прийняття контролюючим органом наступного Розрахунку за такий звітний (податковий) період (п. 2 розд. V Порядку).
На підставі такого Розрахунку коригуйте необхідні реквізити та показники як у межах звітного (податкового) періоду, так і поза його межами.
Розрахунок, який формуєте, щоб виправити помилки за звітний (податковий) та за попередній періоди, не має містити інших додатків крім тих, у яких проводите коригування.
Порядок заповнення «Звітного нового» та «Уточнюючого» Розрахунків при коригуванні сум податку на доходи фізичних осіб, військового збору є однаковим. Розрахунки «Звітний новий» та «Уточнюючий» подавайте на підставі інформації з раніше поданих Розрахунків. Вони мають містити інформацію лише за рядками з реквізитами або сумами нарахованого податку на доходи фізичних осіб, військового збору, які уточнююте. Для заповнення також використовуйте інформацію з повідомлень про виявлені помилки, які відправляють контролюючі органи (п. 6 розд. V Порядку).
Податковий розрахунок стане місячним. Однак правила його заповнення не зміняться. Пропонуємо розглянути як заповнювати додатки податкового розрахунку у різних ситуаціях. Скористайтеся готовими рішеннями, які допоможуть без проблем сформувати зарплатну звітність за ІV квартал 2024 року
Показники додатка 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі — додаток 4ДФ) до Розрахунку коригуйте таким чином:
1) у розділі I «Персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору»:
- щоб виключити один помилковий рядок з попередньо поданої (прийнятої) інформації повторіть всі графи такого рядка і у графі 10 укажіть «1» — на виключення рядка;
- щоб ввести новий або пропущений рядок повністю заповніть всі його графи й у графі 10 укажіть «0» — на введення рядка;
- щоб замінити один помилковий рядок іншим виключіть помилкову інформацію відповідно до абзацу другого підпункту 1 пункту 10 розділу V Порядку та введіть правильну інформацію відповідно до абзацу третього підпункту 1 пункту 10 розділу V Порядку. Тобто повністю заповніть два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 10 укажіть «1» — рядок на виключення, а в другому — «0» — рядок на введення;
2) у розділі II «Зведені дані про оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею»:
- у рядках «Оподаткування процентів — виключення» та «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею — виключення» — для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації повторіть всі графи помилкового рядка;
- у рядках «Оподаткування процентів» та «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» — відобразьте правильну інформацію;
- у рядку «Військовий збір» коли коригуватимете показники додатка 4ДФ до Розрахунку за минулі періоди зазначайте період, відповідно за який подавали звітність, що коригуєте. При цьому коригування показників Розрахунку за періоди до 01 січня 2021 року у розділі I графи 5а, 5 не заповнюйте. Щоб виключити помилковий рядок з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір — виключення» повторіть всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразьте правильну інформацію;
3) у розділі ІІІ «Розгорнута інформація про бюджетні гранти»:
- щоб виключити один помилковий рядок з попередньо поданої (прийнятої) інформації повторіть всі графи такого рядка і у графі 11 укажіть «1» — на виключення рядка;
- щоб ввести новий або пропущений рядок повністю заповніть всі його графи й у графі 11 укажіть «0» — на введення рядка;
- для заміни одного помилкового рядка іншим виключіть помилкову інформацію відповідно до абзацу другого підпункту 1 пункту 10 розділу V Порядку та введіть правильну інформацію відповідно до абзацу третього підпункту 1 пункту 10 розділу V Порядку. Тобто повністю заповніть два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 11 указуйте «1» — рядок на виключення, а в другому — «0» — рядок на введення.