Продаж вживаних речей за посередництвом комісіонера: що з оподаткуванням

Контролери роз’яснили, як оподатковувати ПДФО та військовим збором суму доходу, виплачену фізособі-резиденту від продажу вживаних речей за посередництвом комісіонера (юрособи чи ФОПа) та за якою ознакою відображати в додатку № 4ДФ

Продаж вживаних речей за посередництвом комісіонера: що з оподаткуванням

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулює розділ ІV Податкового кодексу України (ПК).

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ (даліРозрахунок) та Порядок його заповнення та подання податковими агентами  затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок).

У додатку 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далідодаток 4ДФ) до Розрахунку у графі 6 «Ознака доходу» зазначають ознаку доходу з розділу 1 «Довідника ознак доходів фізичних осіб» додатка 2 до Порядку (п. 4 розд. IV Порядку).

Довідником ознак доходів фізичних осіб визначили, що інші доходи відображаються в додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «127».

Дохід, отриманий фізичною особою — резидентом від продажу вживаних речей за посередництвом юридичної особи — комісіонера (фізичної особи — підприємця — комісіонера), включає комісіонер до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такої фізичної особи як інші доходи та оподатковує ПДФО і військовим збором на загальних підставах. У додатку № 4ДФ до Розрахунку такий дохід відображають за ознакою доходу «127».

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання для бухгалтерів КНП 2025

Щоб допомогти фахівцям зорієнтуватися в питаннях медичної бухгалтерії, а саме звітності, фінплану, ПДВ тощо, експерти Вищої школи Головбуха запрошують стати слухачем оновленої навчальної програми «Національна сертифікація головбуха медичного КНП»
5927

Амортизація основних засобів: порядок нарахування, бухоблік

У національних стандартах є п'ять методів амортизації для основних засобів і два — для малоцінних необоротних матеріальних активів. Кожен із них має переваги й недоліки. Розбираємо, коли доцільно використовувати той чи той метод амортизації, чому переважно використовують прямолінійний метод, а також приклади розрахунку та нарахування амортизації в бухгалтерському обліку
156440

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді