Порядок заповнення заголовної частини податкової накладної на не платника ПДВ

Коли складаєте податкову накладну на не платника ПДВ обов'язково проставляйте позначку «X» у верхній лівій частині такої накладної у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» і зазначайте відповідний тип причини

Порядок заповнення заголовної частини податкової накладної на не платника ПДВ

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну (ПН) в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у встановлений Податковим кодексом України (ПК) термін.

Порядок заповнення податкової накладної затвердив Мінфін наказом від 31.12.2015 № 1307 (далі — Порядок № 1307).

При складанні ПН, особливості заповнення яких виклали в підпунктах 10—15 Порядку № 1307, у верхній лівій частині таких ПН у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» роблять помітку «X» та зазначають відповідний тип причини (п. 8 Порядку № 1307).

Зокрема, коли постачаєте товари / послуги покупцю, який не зареєстрований як платник податку, та складаєте ПН за щоденним підсумком операцій зазначаєту тип причини:

  • «02» — складена на постачання неплатнику податку;
  • «03» — складена на постачання товарів / послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку;
  • «07» — складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України;
  • «11» — складена за щоденними підсумками операцій;
  • «22» — складена на операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів.

Якщо постачаєте товари / послуги покупцю, який не зареєстрований як платник податку, та у разі складання ПН за щоденним підсумком операцій:

  • у графі «Отримувач (покупець)» зазначайте «Неплатник»;
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображайте умовний Індивідуальний податковий номер (далі — ІПН) «100000000000»;
  • рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюйте (п. 12, 14 Порядку № 1307).

Якщо здійснюєте операції з вивезення товарів за межі митної території України:

  • у графі «Отримувач (покупець)» зазначайте найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому — країну, в якій зареєстрований покупець (нерезидент);
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляйте умовний ІПН «300000000000»;
  • рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюйте;
  • поле «код» не заповнюйте.

У верхній лівій частині такої ПН у відповідному рядку графи «Інформація про операцію з вивезення товарів за межі митної території України:» зазначайте дату та номер договору (контракту), відповідно до якого здійснюєте операцію з вивезення за межі митної території України товарів. Якщо здійснюєте такі операції на підставі форвардного контракту у спеціальному полі робіть позначку «Х». В окремому рядку зазначайте дату та номер відповідної митної декларації.

Як складати ПН на постачання окремих видів товарів

Якщо здійснюєте операцїй з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів складайте окрему ПН, в якій:

  • у рядку «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» робіть позначку «Х» та зазначайте тип причини «22».

Якщо такі операції здійснює платник ПДВ, який відповідає вимогам, визначеним підпунктом «а» підпункту 97.2 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК:

  • у другій частині порядкового номера ПН зазначайте код «7»
  • у графі «Отримувач (покупець)» такої ПН зазначайте найменування (П.І.Б.) нерезидента та через кому – країну, в якій зареєстрований покупець (нерезидент)
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляйте умовний ІПН «300000000000»
  • рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюйте.

У верхній лівій частині такої ПН у відповідному рядку графи «Інформація про операцію з вивезення товарів за межі митної території України:» зазначайте дату та номер договору (контракту), відповідно до якого здійснюєте операцію з вивезення за межі митної території України окремих видів товарів. Якщо здійснюєте такі операції на підставі форвардного контракту у спеціальному полі робить позначку «Х».

Якщо здійснюєте операції з постачання товарів / послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку:

  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» відображайте умовний ІПН «400000000000»;
  • у рядку «Отримувач (покупець)» зазначайте власне найменування (П.І.Б.);
  • рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюйте.

За інформацією ДПС у Житомирській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з ПДВ 2025: нова форма

У консультації розповімо про загальні правила подання ПДВ-звітності: в які строки, періоди, способи звітувати та коли можна не подавати звітності. Також розглянемо нову форму декларації з ПДВ
193977

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.12.2024. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
12637

Як оподаткувати роздачу подарункових сертифікатів працівникам компанії

Продати можна не лише товари, а й право на їх придбання. Носієм такого права є власник подарункового сертифіката. В огляді — корисні підказки для бухгалтера про оподаткування подарункових сертифікатів
13591

Річний перерахунок ПДВ

Річний перерахунок ПДВ за 2024 рік потрібен тим, хто має одночасно й оподатковувані, й неоподатковані податком доходи. Такі платники нараховують компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ, а потім проводять їхнє уточнення, тобто перерахунок ПДВ в кінці року. У консультації мова піде про те, як здійснити такий перерахунок, скласти розрахунок коригування до компенсуючих податкових накладних та як відобразити все це у податковій декларації
71176

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді