Із 2025 року оновили критерії визнання операцій контрольованими

Автор
експерт з обліку та оподаткування
Із 01.01.2025 розширили критерії визнання осіб пов’язаними за рахунок так званої економічної пов’язаності згідно із Законом України від 18.06.2024 № 3813-IX

Із 2025 року оновили критерії визнання операцій контрольованими

До контрольованих операцій відносять господарські операції, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств (для резидентів Дія Сіті — на фінансовий результат до оподаткування), а саме здійснені:

  • з пов’язаними особами-нерезидентами, а також через використання у ланцюгу постачання іншої особи без істотних функцій, активів та ризиків;
  • через комісіонерів-нерезидентів;
  • з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку низькоподаткових юрисдикцій;
  • з контрагентами-нерезидентами, організаційно-правові форми яких передбачають не сплату корпоративного податку;
  • між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.

При цьому операції визнаються контрольованими, якщо вони одночасно відповідають двом критеріям:

  • загальний річний дохід платника податків перевищує 150 млн грн (крім операцій, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні);
  • обсяг операцій платника податків з кожним контрагентом перевищує 10 млн грн за звітний рік.

Із 2025 року розширили критерії визнання осіб пов’язаними за рахунок так званої економічної пов’язаності (взаємодія з контрагентом 75 % від загального обсягу зовнішньоекономічної діяльності та 50 % від суми доходу/витрат).

Також впровадили нові підходи до формування переліків держав (територій) для цілей трансфертного ціноутворення. Оновлені переліки застосовують з 01.01.2025.

Більш детальна інформація щодо критеріїв визнання операцій контрольованими (ознайомитись).

Нагадуємо, нові підходи до формування переліків запровадили відповідно до постанов КМУ «Про внесення змін до постанови КМУ від 04.07.2017 № 480» від 15.11.2024 № 1307 та «Про внесення змін до постанови КМУ від 27.12.2017 № 1045» від 27.12.2024 № 1505.

Про застосування оновлених переліків для цілей трансфертного ціноутворення з 1 січня звітного 2025 року раніше повідомляв Мінфін.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
847

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2025

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
71415

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21552

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді