Коли податкова направляє податкову вимогу
У разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу (ст. 59 Податкового кодексу України; ПК).
Податкова вимога має містити відомості про:
- факт виникнення податкового боргу та права податкової застави;
- розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою;
- обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк;
- попередження про опис активів, які можуть бути предметом податкової застави;
- можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкову вимогу надсилають також платникам, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПК строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (далі — ППР).
У разі виникнення у платника податкового боргу, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, що визначили для надсилання (вручення) ППР.
Податкову вимогу може надсилати (вручати) контролюючий орган за місцем обліку платника, в якому обліковують його податковий борг.
Зверніть увагу, що податковий орган не надсилає / не вручає податкову вимогу та не застосовує заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, якщо загальна сума податкового боргу платника не перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 060 грн). Якщо загальна сума податкового боргу перевищує зазначену суму, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику.
Військова агресія рф стала каталізатором, що спричинив зростання податкового боргу платників, який набув ознак безнадійного. Як списати в бухобліку податковий борг і які податкові наслідки матиме операція — розповість експерт
Строк давності, визначений пунктом 102.4 ПК для стягнення податкового боргу, в такому випадку розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу в сумі, що перевищує 180 нмдг.
Дізнатися про наявність чи відсутність заборгованості перед бюджетом, громадяни можуть через:
Електронний кабінет платника;
- за допомогою безкоштовного мобільного застосунку «Моя податкова»;
- звернутися до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації.