На який строк можна укласти договір на розстрочення грошових зобов'язань

Автор
експерт з обліку та оподаткування
Розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) вважають наданим, якщо на підставі заяви платника прийняли відповідне рішення податкового органу та уклали договір про розстрочення (відстрочення)

На який строк можна укласти договір на розстрочення грошових зобов'язань

Розстроченням, відстроченням грошових зобов’язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником його грошових зобов’язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день прийняття контролюючим органом рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу.

Розстрочені суми грошових зобов’язань або податкового боргу (в тому числі окремо — суми штрафних (фінансових) санкцій) погашають рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийняли рішення про надання такого розстрочення.

Відстрочені суми грошових зобов’язань або податкового боргу погашають рівними частками починаючи з будь-якого місяця, визначеного відповідним контролюючим органом чи відповідним органом місцевого самоврядування, який затверджує рішення про розстрочення або відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з дня виникнення такого грошового зобов’язання або податкового боргу, або одноразово у повному обсязі.

Строк дії розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання починається з дати, визначеної законом для сплати податку, збору, платежу, які розстрочують (відстрочують), та закінчується датою, зазначеною у договорі, за винятком випадків дострокового погашення такого грошового зобов’язання.

tg_4.png

Строк дії розстрочення (відстрочення) податкового боргу починається з дати прийняття податковим органом рішення про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання (податкового боргу) та закінчується датою, зазначеною у договорі про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання (податкового боргу), за винятком випадків дострокового погашення такого податкового боргу.

Отже, згідно з положеннями чинних нормативно-правових актів мінімальним строком є:

  • для відстрочення грошових зобов’язань — 1 календарний місяць з дати нарахування такого грошового зобов’язання у інтегрованій картці платника,
  • для відстрочення податкового боргу — 1 календарний місяць з дати, на яку зафіксували податковий борг (зазначили у рішенні та договорі про відстрочення),
  • для розстрочення грошових зобов’язань — 2 календарних місяці з дати нарахування такого грошового зобов’язання у інтегрованій картці платника;
  • для розстрочення податкового боргу — 2 календарних місяці з дати, на яку зафіксували податковий борг (зазначили у рішенні та договорі про розстрочення).

При цьому максимальний строк розстрочення (відстрочення) не визначений.

Якщо платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу, то договори про розстрочення можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролюючого органу.

З дня, наступного за днем розірвання договору, на розстрочені суми, що залишились несплачені, нараховують пеню та штраф у розмірах, передбачених Податковим кодексом України.

Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань та податкового боргу платників податків затвердило Міндоходів наказом від 10.10.2013 № 574.

За інформацією ДПС у Тернопільській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1502

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361116

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41519

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді