ДПС зменшує обсяги тіньового ринку електроніки, тютюну та громадського харчування

Автор
експерт з обліку та оподаткування
Очільник ДПС розповів про результати роботи у боротьбі з тінню на ринку електроніки, тютюну та громадського харчування

ДПС зменшує обсяги тіньового ринку електроніки, тютюну та громадського харчування

Голова ДПС України Руслан Кравченко зустрівся з представниками Американської торговельної палати в Україні та її деякими членами. Це 11 компаній з різних сфер.

Ключове питання — тіньові ринки в окремих секторах економіки: побутова електроніка, електронна комерція, тютюнові вироби, громадське харчування, фіксований інтернет.

Що стосується ринку побутової електроніки.

ДПС з початку року провела понад 800 заходів податкового контролю у низці відомих мереж, які торгують електронікою відомих брендів. Ще 200 — у процесі, більша частина із них — із хронометражем виторгів. За їх результатами вже застосували штрафні санкції на 90,5 млн грн.

Окрім того, виявляють схеми, які мають ознаки ухилення від сплати ПДВ. Документи вже у правоохоронних органів.

Руслан Кравченко також додав, що у січні — лютому цього року підрозділи контролю за підакцизними товарами провели майже 2,3 тис. перевірок у сфері виробництва та обігу тютюнових виробів. Виявили порушення законодавства, фінансові санкції склали 30,77 млн грн.

Також за результатами перевірок припинили дію 312 ліцензій, із них 167 за фактом відсутності за місцем провадження діяльності. У взаємодії з правоохоронцями з нелегального обігу вилучили тютюнові вироби на суму 3,77 млн грн.

Виявили чимало порушень у сфері громадського харчування, зокрема, порядку розрахунків, обліку товарних запасів, неоформлену найману працю.

Цього року вже провели майже 1 000 перевірок, штрафи перевищили 13 млн грн.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19633

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34495

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді