Як дізнатися про податковий борг, якщо сума менше 3 060 гривень, і податкову вимогу не надсилають
Доступ до приватної частини Електронного кабінету (особистий кабінет), яка є індивідуальною персоніфікованою вебсторінкою можливий:
- з використанням кваліфікованого електронного підпису (далі — КЕП), отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (далі — КНЕДП);
- через Інтегровану систему електронної ідентифікації — id.gov.ua (MobileID та BankID);
- за допомогою Дія Підпис;
- за допомогою «хмарного» КЕП.
У приватній частині Електронного кабінету меню «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів.
Меню відображає зведену інформацію щодо кожного виду платежу:
- орган ДПС,
- назва платежу,
- платіж (код),
- територія (код),
- реквізити рахунків зі сплати податків, зборів, платежів та ЄСВ,
- детальну інформацію по кожному виду податку (платежу) про нарахування за податковими зобов’язаннями, сплату та повернення з бюджету, пеню, залишок несплаченої пені, податковий борг (заборгованість) або надміру сплачені суми та суми, які нарахують в наступних звітних періодах, у розрізі проведених операцій.
Самозайняті особи та громадяни мають можливість здійснити сплату податків, зборів, платежів та ЄСВ скориставшись будь-якою із запропонованих платіжних систем.
Крім того, режим «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» містить направлені платнику інформаційні повідомлення про податковий борг (заборгованість) із наданням реквізитів її сплати.
Із 1 грудня реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції на сплату податків, зборів та ЄСВ заповнюйте лише за новими правилами. Експерт пояснить, як деталізувати призначення платежу, які поля платіжки обов’язкові, як не припуститися помилок
Окрім того, громадяни можуть отримати інформацію про заборгованість і через безкоштовний мобільний застосунок «Моя податкова», який надає доступ платникам до інформації про стан розрахунків з бюджетом (розділ «Стан розрахунків з бюджетом») та податковий борг (розділ «Мої дані»). Також мобільний застосунок забезпечує отримання платниками податків повідомлень про наявність податкового боргу та повідомлень про наявність узгодженого податкового зобов’язання (розділ «Повідомлення»). Для зручності платники мають можливість його сплатити із використанням будь якої із запропонованих платіжних систем.
Мобільний застосунок «Моя податкова» впровадили на цифрових платформах iOS, Android. Завантажити мобільний застосунок «Моя податкова» можна в App Store або Google Play. Доступ до сервісів застосунку, як і в попередньому випадку, здійснюється через використання КЕП будь-якого КНЕДП або з використанням «хмарного» КЕП.