Камеральна перевірка: порядок проведення

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Камеральна перевірка регламентується у статтях 75 та 76 Податкового кодексу України

Камеральна перевірка: порядок проведення

Податкову декларацію подають за звітний період в установлені Податковим кодексом України (ПК) строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ПК).

Камеральною вважається перевірка, яку проводять у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування ПДВ (даних Держказначейства, в якому відкривають рахунки платників у СЕА ПДВ, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних системи обліку даних РРО, даних Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального та Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах (абз. першим — третім пп. 75.1.1 ПК).

Порядок проведення камеральної перевірки визначили статтею 76 ПК.

Камеральну перевірку проводять посадові особи контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення (п. 76.1 ПК).

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.

Камеральні перевірки податкових декларацій або уточнюючих розрахунків проводяться головними управліннями ДПС в областях та м. Києві, міжрегіональними управліннями ДПС по роботі з великими платниками податків, у яких перебувають на обліку платники, упродовж 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи надали пізніше, — за днем їх фактичного подання.

За результатами камеральної перевірки при виявленні порушень складають акт у двох примірниках. Його підписують посадові особи такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручають або надсилають для підписання упродовж трьох робочих днів платнику.

За інформацією ДПС у Хмельницькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19756

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34644

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді