Хто не має права на бюджетне відшкодування
Платники податку, щодо яких у порядку, встановленому Законом України «Про санкції» від 14.08.2014 № 1644-VII (далі — Закон про санкції ), прийняли рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), протягом строку застосування таких санкцій не мають права на отримання бюджетного відшкодування суми від’ємного значення.
Так, платники, щодо яких (та/або щодо засновників(учасників), кінцевих бенефіціарних власників яких) у порядку, встановленому Законом про санкції, прийняли рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), упродовж строку застосування таких санкцій не мають права на отримання бюджетного відшкодування суми від’ємного значення (п. 200.41 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Суми такого від’ємного значення зараховують у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому розстроченого або відстроченого відповідно до ПК), а в paзі відсутності податкового боргу — до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
З дати прийняття рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), прийнятого у порядку, встановленому Законом про санкції, зупиняються бюджетне відшкодування узгодженої суми бюджетного відшкодування та перебіг cтpoкiв здійснення такого бюджетного відшкодування (пп. 200.121 ПК).
Зазначена сума бюджетного відшкодування залишається доступною Держказначейству, та перераховується цим органом на рахунок платника в обслуговуючому банку / небанківському надавачі платіжних послуг та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України, протягом п'яти операційних днів з дати прийняття рішення про скасування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), прийнятого у порядку, встановленому Законом про санкції.
Якщо протягом періоду проведення контролюючим органом камеральної або документальної перевірки прийняли рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) у порядку, встановленому Законом про санкції, такий контролюючий орган надсилає платнику податкове повідомлення-рішення, в якому зазначає відмову в наданні бюджетного відшкодування (п. 200.141 ПК).
Таке податкове повідомлення-рішення не підлягає оскарженню.
Рішенням РНБО, ввели в дію інформаційно – комунікаційну систему, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всix суб’єктів, щодо яких застосували санкції та визначили порядок ведення та доступу до єдиного Державного реєстру санкцій (далі — Реєстр), а також надання відомостей з нього.
Інформація у Peєcтpi відображає дані з рішень РНБО, введених в дію указами Президента України, а у випадках, передбачених Законом про санкції, затверджених постановами ВРУ; судових рішень про застосування санкцій, передбачені частиною першою статті 4 Закону про санкції.
Дані Реєстру є i загальнодоступними, крім випадків, передбачених законом.
Публічний доступ до актуальної інформації з Реєстру стосовно суб’єктів, щодо яких застосували спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), доступний за посиланням https://drs.nsdc.gov.ua.