Продаж товарів з оплатою сертифікатом: що зазначати в рядках 18 та 19 фіскального чека
Форму та зміст розрахункових документів визначили у Положенні про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 29.12.2017 № 148.
Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1, має містити обов’язкові реквізити, зокрема, такі як «позначення форми оплати («ГОТІВКА», «БЕЗГОТІВКОВА», «ІНШЕ»), сума коштів за цією формою оплати та валюту операції» — рядок 18 фіскального касового чека) та «засоби оплати (вид платіжного інструменту, талон, жетон тощо)» — рядок 19 фіскального касового чека.
Отже, у фіскальному чеку слід відображати у рядку 18 фіскального чека форму оплати «БЕЗГОТІВКОВА», а у рядку 19 фіскального чека — «Сертифікат». При цьому сертифікат є окремим засобом оплати, номінал якого не обов’язково має відповідати загальній вартості товару та який не може розглядатись, як аванс внесений в грошовій формі, відповідно не є знижкою.
Суб’єкти господарювання, які працюють з РРО та програмними РРО (ПРРО), зобов’язані видавати фіскальні чеки за новою формою та змістом. Податківці та мінфінівці почали коментувати новації, тож подивимося, як цьому дати раду
Водночас, платники єдиного податку першої — третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі — готівковій або безготівковій, у тому числі з використанням електронних грошей (п. 291.6 ст. 291 Податкового кодексу України).
При цьому зауважуємо, що сертифікат не є грошовою формою оплати.