Для роботодавців, які мають у штаті працівників старшого віку, зменшать податкове навантаження

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Мінсоцполітики працює над створенням умов для активного довголіття. Це підтримка людей старшого віку, які хочуть і можуть працювати, а також нові формати догляду для тих, хто потребує допомоги в повсякденному житті

Для роботодавців, які мають у штаті працівників старшого віку, зменшать податкове навантаження

У межах реалізації Стратегії демографічного розвитку до 2040 року Мінсоцполітики працює над підтримкою людей старшого віку через:

  • створення умов роботодавцям для працевлаштування таких співробітників;
  • впровадження навчальних програм;
  • послуги догляду та підтриманого проживання для тих, хто цього потребує, зокрема, людей з інвалідністю та ВПО старшого віку.

За словами Міністра соціальної політики Оксани Жолнович, наразі розглядають варіант зменшення податкового навантаження для роботодавців, які мають у штаті працівників старшого віку. Йдеться про часткове звільнення від сплати ЄСВ та зниження ПДФО. Також важливою складовою є перекваліфікація, аби працівники старшого віку могли опанувати нові навички та залишатися конкурентоспроможними.

Для людей старшого віку, які потребують додаткового догляду, з державного бюджету фінансуються соціальні послуги, зокрема підтримане проживання. Ця послуга також доступна і для людей з інвалідністю. Послугою, зокрема, передбачене проживання таких людей в невеликих будинках чи квартирах із підтримкою та допомогою соціального працівника.

«Держава покриває витрати на таке проживання — до 16 тисяч гривень на місяць, залежно від рівня підтримки. До послуги входить допомога фахівців у побуті, догляді, закупівлі продуктів, юридичному супроводі, сприянні соціалізації. Підтримане проживання дозволяє уникнути інституціалізації й зберегти незалежність навіть за умов втрати житла, що особливо важливо зараз для внутрішньо переміщених осіб старшого віку», — додала Оксана Жолнович.

Ще один напрям — створення центрів денного догляду, де люди старшого віку зможуть перебувати кілька годин на день. Це дасть змогу рідним працювати, а старшим людям — отримувати щоденну турботу та необхідну увагу без ізоляції від суспільства. Центри стануть альтернативою повному інтернатному догляду у випадках, коли постійне проживання не потрібне.

Мінсоцполітики і надалі працює над розвитком системи соціальних послуг і впровадженням стандартів, які дозволять забезпечити гідний догляд у громадах по всій країні.

За інформацією Мінсоцполітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
149299

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25733

Виплати померлому працівнику

У разі смерті працівника бухгалтерові необхідно визначити суму заборгованості перед померлим працівником, яку виплатити родичам померлого. Розглянемо, як оподаткувати й відобразити у звітності остаточний розрахунок суми, що належить померлому працівникові
148596

Обліковий лист тракториста машиніста: для чого застосовувати та як складати

Обліковий лист тракториста-машиніста — підстава, щоб показати в бухобліку обсяг виконаних робіт, списання пального на виробничі витрати, а також нарахування оплати праці. Підкажемо, як його складати, й наведемо зразок
10268

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді