«Дата прийняття на роботу» в додатку 4ДФ: як правильно заповнити
Особи, які відповідно до Податкового кодексу України (ПК) мають статус податкових агентів, та платники ЄСВ зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового місяця, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску до контролюючого органу за основним місцем обліку (пп. «б» п. 176.2 ПК).
Працівника не можна допустити до роботи без:
- укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця
та
- повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу в порядку, що встановив КМУ (ст. 24 Кодексу законів про працю України).
Місячну форму Податкового розрахунку з ЄСВ, ПДФО та військового збору Мінфін затвердив. Як змінилася форма звітності та приклади заповнення додатків до неї — в коментарі експерта
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок) та Порядок його заповнення та подання податковими агентами (далі — Порядок) затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4.
При заповненні додатка 4 ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі — Додаток 4ДФ) до Розрахунку графу 7 «Дата прийняття на роботу» заповнюють лише на тих фізичних осіб, які приймались на роботу у звітному періоді (пп. 2 п. 4 розд. IV Порядку).
Отже, якщо працівника прийняли на роботу в звітному періоді (наприклад 31 березня), а дохід нарахували і виплатили у наступному (наприклад 01 квітня), то дату прийняття на роботу (31 березня) не відображайте при заповненні додатка 4ДФ до Розрахунку за той звітний період в якому нарахували дохід працівнику.