Як виправити помилку в графі «Код ставки» в податковій накладній
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
У разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 Податкового кодексу України (ПК), або у разі коригування сум податкових зобов’язань відповідно до підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК постачальник (продавець) товарів / послуг складає розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307; далі — Порядок № 1307).
У графі 8 табличної частини розділу Б податкової накладної зазначають код ставки ПДВ, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання товарів/послуг, що постачаються, а саме:
- 20 — у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою;
- 7 — у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7%;
- 14 — у разі здійснення операцій з постачання товарів, що підлягають оподаткуванню за ставкою 14%;
- 901 — у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою;
- 902 — у разі здійснення операцій з постачання на митній території України товарів/ послуг, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою;
- 903 — у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування (пп. 6 п. 16 Порядку № 1307).
ДПС визначає умовні коди причин коригування (СКАЧАТИ), )які платники податку зазначають у графі 2.1 табличної частини розділу Б розрахунку коригування (п. 23 Порядку № 1307).
Крім того, показники рядків I-XІ розділу А податкової накладної є розрахунковими та формуються на підставі даних розділу Б, а тому коригування показників розділу Б призводять до зміни показників розділу А.
🔥 Місячна зарплата заброньованих працівників
Таким чином, якщо у розділі Б податкової накладної у графі 8 «Код ставки» зазначили помилковий код ставки, то у розрахунку коригування до такої податкової накладної у табличній частині окремим рядком зі знаком «–» вкажіть обсяг операцій з постачання товарів / послуг, за яким зазначили помилковий код ставки.
При цьому у розрахунку коригування зазначте код причини коригування 103 «Повернення товару або авансових платежів».
У полі «Дата складання» вкажіть дату, на яку виявили помилку.
Одночасно за датою першої події, визначеної згідно з пунктом 187.1 ПК платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну із зазначенням правильного коду ставки, та зареєструвати її у ЄРПН у встановлений ПК термін.
За інформацією ДПС у Житомирській області