Пілотний проєкт щодо здійснення пост-митного контролю: Держмитслужба підбила підсумки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Держмитслужба розповіла про результати реалізації пілотного проєкту здійснення пост-митного контролю

Пілотний проєкт щодо здійснення пост-митного контролю: Держмитслужба підбила підсумки

Із набранням чинності Законом України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу» від 22.08.2024 № 3926-IX Держмитслужба завершила пілотний проєкт здійснення пост-митного контролю. Проєкт запровадили з 01.11.2023 в межах реалізації положень статт 337-1 «Пост-митний контроль» Митного кодексу України (далі — МК).

Під час проведення пілотного проєкту, з 01.11.2023 по 18.04.2025 пост-митним контролем охопили 3 902 митних оформлення імпорту / експорту товарів.

За результатами здійснення пост-митного контролю у 2 810 митних деклараціях (72% від загальної кількості митних декларацій, по яких ініціювали пост-митний контроль) виявили порушення / невідповідності. Після відповідних повідомлень митниць декларанти добровільно доплатили до державного бюджету 96 млн грн митних платежів.

Крім того, інформація, яку отримали під час здійснення пост-митного контролю, стала основою для проведення митницями 24 документальних перевірок, за результатами яких нарахували 14 млн грн податкових зобов’язань.

Під час реалізації Пілотного проєкту посадові особи підрозділів митного аудиту:

  • відпрацювали механізм проведення доперевірочного аналізу за напрямком підготовки до проведення транзакційного аудиту;
  • застосували практику інформування платників податків про виявлені порушення до початку проведення документальної перевірки, що дає змогу виправити виявлені недоліки без застосування штрафних санкцій.

Позитивні результати проведення Пілотного проєкту врахували і під час реалізації положень статті 344-1 МК, яка набрала чинності з 19.04.2025.

За інформацією Держмитслужби


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
66438

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
94131

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
151168

Зовнішньоекономічна діяльність: поняття, види, нормативна база

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
42160

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код УКТ ЗЕД
50935

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді