Мінімальне податкове зобов’язання: що врахувати землевласникам і орендарям
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) — це розрахункова сума податків, яка підлягає сплаті особами, що володіють або користуються сільськогосподарськими угіддями (пп. 14.1.1142 Податкового кодексу України; ПК).
МПЗ охоплює податки, збори й платежі, що справляють з діяльності, пов’язаної із виробництвом і реалізацією власної сільгосппродукції, або з правом власності чи користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення.
Суму МПЗ визначають окремо щодо кожної земельної ділянки та об’єднується в загальне зобов’язання для кожного платника (юридичної особи, ФОП або фізичної особи). Розрахунок здійснює контролюючий орган на підставі даних державних реєстрів або документів, що надав платник.
📺 Мінімальне податкове зобов’язання: відповіді на запитання
МПЗ не визначають для таких земель:
- дачних, садівничих або приватизованих членами кооперативів;
- земель запасу та невитребуваних паїв розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування (якщо вони не передані в оренду);
- ділянок у зоні відчуження Чорнобильської катастрофи;
- віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 1 січня звітного року знаходилися у межах населених пунктів;
- земельних ділянок, земельних часток (паїв), за які не нараховували та не сплачували плату за землю або єдиний податок четвертої групи, що перебувають у консервації, забруднені вибухонебезпечними предметами або визнані непридатними за рішенням органів місцевого самоврядування (п. 381.2 ПК).
За інформацією ДПС у Київській області