В які строки слід подати заяву-розрахунок до ПФУ для фінансування лікарняних та декретних
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Строк для звернення застрахованої особи за призначенням страхової виплати визначили Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105-XIV (далі — Закон).
Страхові виплати, передбачені цим Законом, здійснюють у разі, якщо звернення за їх призначенням надійшло не пізніше шести календарних місяців з дня відновлення працездатності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, з дня смерті застрахованої особи або члена її сім’ї.
Сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність листок непрацездатності у день створення стає доступним до перегляду у кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Після того, як листок непрацездатності з’явиться в електронному кабінеті страхувальника на вебпорталі е-послуг ПФУ та зміни його статусу на «готовий до сплати» роботодавець, призначає страхову виплату застрахованій особі та подає заяву-розрахунок на фінансування.
Таким чином, електронний листок непрацездатності, наявний в електронному кабінеті страхувальника, вважається поданим страхувальнику для призначення страхової виплати коли він набуває статусу «готовий до сплати (виданий)».
- Декретні працівниці, яка отримує мінзарплату
- Розмір лікарняних, коли страховий стаж перед страховим випадком становить 12 місяців
- Лікарняний працівникові, страховий стаж якого менший ніж три роки
- Лікарняний працівникові, страховий стаж якого — понад вісім років
- Декретні працівниці зі страховим стажем меншим ніж шість місяців
- Декретні працівниці зі страховим стажем меншим ніж шість місяців
Якщо роботодавець не призначив вчасно допомогу та не подав заяву-розрахунок на фінансування страхових виплат по електронному листку непрацездатності протягом шести місяців з дня відновлення працездатності або закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, то він може сформувати та подати заяву-розрахунок для фінансування нарахованої допомоги застрахованій особі і після завершення шестимісячного строку, оскільки звернення за призначенням страхової виплати відбулося коли електронний листок непрацездатності був сформований в електронному кабінеті страхувальника на вебпорталі е-послуг ПФУ та набув статусу «готовий до сплати (виданий)».
Проте, якщо паперовий листок непрацездатності або документи для призначення допомоги на поховання були надані роботодавцю після спливу шестимісячного терміну для звернення за призначенням страхових виплат, то застрахована особа втрачає право на отримання зазначеної допомоги.