Всі працівники перебувають у відпустці без збереження зарплати: чи подавати додаток 4ДФ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Якщо всі працівники знаходяться у відпустці без збереження зарплати та по яких у звітному періоді не нараховували (виплачували) доходів, то додаток 4ДФ до Розрахунку не потрібно формувати та подавати

Всі працівники перебувають у відпустці без збереження зарплати: чи подавати додаток 4ДФ

Особи, які відповідно до Податкового кодексу України (ПК) мають статус податкових агентів, та платники ЄСВ зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового місяця, Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подають лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку — фізичній особі податковим агентом, платником ЄСВ протягом звітного періоду (пп. «б» п. 176.2 ПК).

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ (даліРозрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами, затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок),

Розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент та незалежно від того чи виплачені платником ЄСВ суми такого внеску фактично після їх нарахування до сплати протягом звітного періоду (п. 2 розд. ІІ Порядку).

Відомості щодо чисельності працівників відображають у додатку 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далідодаток 4ДФ) до Розрахунку. Зокрема, у рядку 4 навпроти напису «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» — проставляють кількість працівників, що працюють за трудовими договорами (контрактами) у звітному періоді, по яких нараховували дохід за ознакою «101» (пп. 1 п. 4 розд. ІV Порядку).

🔥 Місячна зарплата заброньованих працівників

В облікову кількість штатних працівників включають усіх найманих працівників, які уклали письмовий трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві (п. 2.1 розд. 2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 № 286).

Отже, якщо всі працівники знаходяться у відпустці без збереження заробітної плати та по яких у звітному періоді не здійснювалось нарахування (виплата) доходів то додаток 4ДФ до Розрахунку не потрібно формувати та подавати.

ЗІР, категорія 103.25


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні: порядок нарахування розрахункових при звільненні

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Розкажемо, що маєте нарахувати, та покажемо на прикладах, як це правильно зробити
119772

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597607

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді