Порядок стягнення податкового боргу
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Податкову вимогу разом з детальним розрахунком суми податкового боргу надсилають не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання (п. 59.3 Податкового кодексу України; ПК).
Податкова вимога повинна містити відомості про:
- факт виникнення податкового боргу та права податкової застави;
- розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою;
- обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк;
- попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави;
- можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкову вимогу надсилають (вручають) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПК строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ПК).
Після ліквідації МСЕК із 01.01.2025 інвалідність особи підтверджують витягом із рішення експертної команди. Цей документ не згаданий серед тих, що дають роботодавцеві право застосувати пільгову ставку ЄСВ 8,41%. Нарешті посадовці виправили цю нормативну прогалину
У разі коли у платника виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ПК).
Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника, в якому обліковують податковий борг платника.
Податкова вимога не надсилають (не вручають), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовують, якщо загальна сума податкового боргу платника не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (180 × 17 = 3 060 грн) У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків. Строк давності, визначений п. 102.4 ст. 102 ПКУ для стягнення податкового боргу, у такому випадку розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу у сумі, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.