Податковий орган не вправі самостійно змінювати в Деталізованій базі співставлення показників податкового кредиту та податкових зобов’язань платника податків без зміни цих показників самим платником шляхом подання уточнюючих декларацій (розрахунків).
На думку суду, вчинення таких дій порушує права та інтереси платника податків, який має право розраховувати на те, що задекларовані ним в податкових деклараціях показники податкового кредиту та податкових зобов’язань відповідають показникам з централізованої бази даних податкової звітності.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Зокрема, невідповідність цих даних може мати для платника податків негативні наслідки: погіршення його ділової репутації, відмова його контрагентів від подальших господарських відносин з ним для уникнення негативних податкових наслідків для себе від таких операцій тощо.
Тим більше підставою внесення таких змін не може бути акт про неможливість проведення зустрічної звірки з причин відсутності підприємства за юридичною адресою.
Адже це не позбавляє податковий орган можливості надіслати відповідні запити платнику податків з вимогою надання документів для проведення зустрічної звірки. Та й саме складання податківцями актів перевірки місцезнаходження платника податків не є підставою для настання негативних наслідків для юридичної особи чи застосування будь-яких санкцій. Відсутність підприємства за юридичною адресою може мати негативні наслідки лише у випадку повернення державному реєстратору листа з повідомленням про необхідність підтвердження підприємством відомостей, що містяться в ЄДР.