Робоча ситуація дня

Як нарахувати податкове зобов’язання з ПДВ у разі отримання послуг від нерезидента

Як нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ у разі отримання послуг від нерезидента

Як нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ у разі отримання послуг від нерезидента? Чи має право отримувач послуг віднести ці суми до податкового кредиту з ПДВ? Що є об’єктом нарахування податкового зобов’язання?

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до підпункту «в» пункту 198.1 Податкового кодексу України (ПК) право на податковий кредит виникає у разі здійснення операцій з отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України.

Отримувач (платник ПДВ) послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податкове зобов’язання з ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, яку визначено у пункті 190.2 ПК.

При цьому отримувач послуг — платник ПДВ повинен скласти податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним ПДВ, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку. Податкова накладна складається в одному примірнику і залишається в отримувача послуг — платника ПДВ (п. 208.2 ПК).

Відповідно до пункту 208.3 ПК, якщо отримувача послуг зареєстровано як платника ПДВ, то сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов’язань податкової декларації з ПДВ за відповідний звітний період.

Отримувач послуг прирівнюється до платника податку для цілей застосування правил цього розділу щодо сплати податку, стягнення податкового боргу та притягнення до відповідальності за правопорушення у сфері оподаткування (п. 208.5 ПК).

Отже, отримувач послуг нараховує податкові зобов’язання та має право на податковий кредит з ПДВ тільки щодо операцій з отримання послуг від нерезидента на митній території України.

Датою виникнення права на податковий кредит з ПДВ для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду (абз. 4 п. 198.2 ПК).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відобразити простій і відпустку за свій рахунок у об’єднаному звіті з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Відпустка за свій рахунок та простій — реалії військового стану. Щоб уникнути фінансових «сюрпризів» та бездоганно заповнити об’єднаний звіт, консультація стане вашим незамінним помічником з практичними кейсами та детальними прикладами
76442

Реєстраційна заява платника ПДВ

У статті усе про реєстраційну заяву платника ПДВ: бланк реєстраційної заяви платника ПДВ, зразок реєстраційної заяви платника ПДВ, алгоритм заповнення заяви
73444

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
18808

Мінімальна зарплата 2025: на які виплати впливає

Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
16311

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді