Орендна плата за землю до бюджету при укладенні договору суборенди земельної ділянки
Підприємство орендує земельну ділянку у міської ради. Чи може воно передати її в суборенду? Хто є платником орендної плати до бюджету при укладенні договору суборенди?
Згідно зі статтею 8 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 №161-XIV орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Якщо протягом місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка або її частина може передаватися в суборенду.
Строк договору суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі. У разі припинення договору оренди, чинність договору суборенди земельної ділянки припиняється. Договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації. За згодою сторін такий договір посвідчується нотаріально.
Відповідно до статті 288 Податкового кодексу України (ПК) встановлено порядок плати за орендовані земельні ділянки державної та комунальної власності. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати (п. 288.6 ПК).
Таким чином, платником орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності до міського бюджету є підприємство-орендар на підставі укладеного договору. А суборендар згідно з договором суборенди земельної ділянки вносить плату за суборенду такої земельної ділянки.