Чи реєструвати резиденту в Єдиному реєстрі самостійно складену податкову накладну
Чи підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкова накладна, складена резидентом при отриманні послуг від нерезидента на митній території України?
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Згідно із вимогами пункту 208.2 Податкового кодексу України (ПК) отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою (20%) на базу оподаткування, визначену згідно з пунктом 190.2 ПК.
Разом з тим отримувач послуг — платник податку в порядку, визначеному статтею 201 ПК, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту.
Податкова накладна при отриманні послуг від нерезидента на митній території України складається в одному примірнику і залишається в отримувача послуг — платника податку.
Слід нагадати, що порядок виписки такої податкової накладної визначено в пункті 8.2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 01.11.2011 №1379.
Відповідно до пункту 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246, не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця в порядку, встановленому ДПС.
Таким чином, податкова накладна, складена резидентом при отриманні послуг від нерезидента на митній території України, незалежно від суми ПДВ, вказаної в такій податковій накладній, не підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.