Бізнес вимагає мораторію на призов та мобілізацію на час розгляду заявки на бронювання

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Федерація роботодавців України звернулась до Мінекономіки, Міноборони та Мінцифри у питанні встановлення мораторію на призов та мобілізацію на час розгляду заявки на бронювання

Бізнес вимагає мораторію на призов та мобілізацію на час розгляду заявки на бронювання

За зверненнями бізнесу Федерація роботодавців України (ФРУ) звернулась до центральних органів виконавчої влади у питанні необхідності встановлення мораторію під час розгляду заявки на бронювання протягом 72 годин на Порталі Дія.

На сьогодні діючий порядок бронювання не передбачає захисту працівників під час здійснення процедури бронювання протягом 72-х годин з моменту формування списку на Порталі Дія. Так, за зверненнями компаній Федерації часто саме в цей період працівників викликають до ТЦК та СП, направляють на навчання та ще до спливу 72-х годин, визначених як граничний термін для результату бронювання, отримують мобілізаційні розпорядження та стають військовослужбовцями. Отримання результату бронювання на цьому етапі вже не має свого практичного застосування, а підприємство втрачає працівників, які виконують критично важливі функції.

Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час затвердив КМУ постановою від 27.01.2023 № 76 (далі — Порядок).

Разом з тим, бронювання військовозобов’язаних, які працюють або проходять службу в державних органах, Національній поліції, НАБУ, ДБР, прокуратурі, БЕБ, ДСНС, ДКВС, Службі судової охорони, судах, установах системи правосуддя та органах досудового розслідування, а також на штатних посадах патронатних служб, бронювання здійснюється без урахування вищезгаданого строку (ч. 2 п. 29 Порядку).

Отже, в одному пункті Порядку містяться різні дискримінаційні положення, що створюють нерівність у підході до забезпечення мобілізаційної стійкості, де органи державної влади мають суттєво спрощену процедуру бронювання персоналу на відміну від приватного сектору.

З метою захисту працівників від призову та мобілізації під час дії воєнного стану на час розгляду заявки на бронювання через Портал Дія, та забезпечення функціонування підприємств приватного сектору економіки, Федерація запропонувала внести зміни до пункту 29 Порядку. Зокрема, визначити, що протягом 72 годин на час розгляду списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, військовозобов’язані не підлягають призову на військову службу та мобілізації.

ФРУ сподівається на швидкі державницькі рішення та готова долучитись до напрацювання необхідних змін.

За інформацією Федерації роботодавців України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
28

Відпускні 2025: приклади, формули, таблиця для бухгалтера

Як правильно нарахувати відпускні у 2025 році? Розберемо, як розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріплюємо прикладами розрахунку відпускних для різних ситуацій
1326247

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді