Вдосконалено механізм державного регулювання господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт.
Зокрема, замість ліцензування господарської діяльності у сфері землеустрою, введено сертифікацію інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів шляхом встановлення органом виконавчої влади порядку допуску до здійснення ними цієї діяльності за певними кваліфікаційними вимогами та вимогами щодо наявності у суб’єктів господарювання відповідної матеріально-технічної бази.
Введено новий інститут — Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників, який ведеться Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Доповнено також норми стосовно професійної підготовки та кадрового забезпечення у сфері топографо-геодезичної та картографічної діяльності. Встановлено вимоги до осіб, які можуть займатися професійною топографо-геодезичною діяльністю.
Законодавцем прописані й особливості здійснення державного нагляду за господарською діяльністю у сфері землеустрою, підстави для анулювання чи зупинення кваліфікаційного сертифіката виконавця робіт із землеустрою.
Передбачено створення саморегулівних організацій — громадських організацій, які об’єднують висококваліфікованих фахівців (сертифікованих інженерів-землевпорядників), делегованих об’єднаннями громадян, асоціаціями, навчальними закладами для забезпечення громадського регулювання землеустрою та здійснення громадської, професійної та освітньої діяльності у цій сфері.
Реалізація нових норм дозволить підвищити конкурентоспроможність і ефективність наданих послуг у сфері оцінки земель та землеустрою, убезпечити права споживачів.
Закон ще не набрав чинності, особливий порядок передбачено самим нормативно-правовим актом.